. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Zamknięta droga na osiedlu Pięć Wzgórz. .

25 września 2013

Zamknięta droga na osiedlu Pięć Wzgórz.

Aktualizacja 09.10:
Po pierwsze: Zapis w księgach wieczystych nie precyzuje w którym miejscu ma być wjazd - mógłby być przy Porębskiego 78.
Po drugie: Zapis w księgach wieczystych precyzuje, iż działka 8/137 (przy przedszkolu) "świadczy" służebność przejazdu i przechodu - mógłby być wjazd, ale dopóki nie ma ulicy Świrskiego nie ma możliwości wjazdu
przez wymienioną działkę.
Po trzecie: Dopuszczalny wariant to nawet cztery wjazdy na osiedle, ale jest to mało realne zwłaszcza, iż MY mieszkańcy nie potrafimy się porozumieć w takich sprawach jak zamknięcie śmietnika...
Aktualizacja 27.09:
Po pierwsze: Kultura, proszę o łagodniejszy ton wypowiedzi.
Po drugie: Anonimowość, proszę pod komentarzem  podpisać się (Imię + wspólnota).
Po trzecie: Prawo, jeśli zgodnie z prawem droga przy P78 ma być przejezdna to będzie, jeśli nie to nie będzie...
Droga przy Porębskiego 78 zamknięta słupkami prawdopodobnie zostanie jednak otwarta. Po ponad trzech latach korespondowania z urzędnikami oraz zarządcą nieruchomości Patronat Sp. z o.o. okazało się, iż droga zlokalizowana na działce 8/180 mogłaby być przejezdna. Służebność przejazdu i przechodu jest wpisana w akt notarialny Porębskiego 78.  Zapis ten jednoznacznie wskazuje, iż działka (bez względu na opinię mieszkańców) musi być przejezdna.
Czy kolejne 3 lata?  Na kolejne lata cierpliwości nie wystarczy...  i jeśli do końca roku 2013 nic się nie zmieni rozważę o wystąpienie roszczeń materialnych gdyż skutkuje to zaniżaniem wartości mieszkań  znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeczowej i zamkniętej drogi. W tej sytuacji chciałbym podziękować zaprzyjaźnionemu prawnikowi Michałowi G., który udzielił mi fachowej porady jak zaistniałą sprawę rozwiązać.

23 komentarze:

 1. Panie Pawle a czy jeśli mieszkałby Pan w bloku 78 walczył by Pan tak o tą drogę- wydaję mi się, że nie. A kto teraz ma ponieść koszt podniesienia drogi: narazie jest wysoki krawężnik a część drogi jest ułożona płytami nie przeznaczonymi do jazdy samochodem, ciekawe dlaczego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Sąsiedzie,
   mieszkańcy osiedla Hossa (Porebskiego) kupili mieszkania z planowanymi TRZEMA wjazdami na osiedle.
   Odpowie tak, a co by Pan powiedział, aby zamknąć pozostałe 2 wjazdy i wszyscy by korzystali z wjazdu przy Porębskiego 78?
   Koszt podniesienia drogi? - trudno mi w tym momencie powiedzieć.

   Usuń
 2. DYKTATOR! Tak postanowiłem i tak zrobię. "Zapis w akcie notarialnym jednoznacznie wskazuje, iż droga (bez względu na opinię mieszkańców) musi być przejezdna". Jednym słowem ludzie są dla mnie a nie Ja dla nich. Brawa dla bloggera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podkreślam,
   na osiedlu miały być trzy wjazdy więc powinny być. Podobno Hossa mieszkańcom P78 mówila, iż wjazdu tam nie będzie, jednak pozostałej części osób kupującym mieszkania w innych blokach już tak...

   Usuń
 3. "Zapis w akcie notarialnym jednoznacznie wskazuje, iż droga (bez względu na opinię mieszkańców) musi być przejezdna."
  Nie prawda! Zapis wskazuje iż droga musi być udostępniona ale nie musi być całkowicie przejezdna. Zgodnie z projektem nie była i nie jest. Dopóki właściciele działki się nie zgodzą to nie będzie.Tyle w temacie. Proponuje Zmienić prawnika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno skonsultuje to czy projekt "obali" przejezdność drogi. Być może ma Pan rację, nie upieram się.
  Podkreślam My kupiliśmy mieszkanie na osiedlu z trzema wjazdami i tylko tego się domagamy tzn. spełnienia planu, który nam Hossa przedstawiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o przedstawienie takiego planu. Pozdrawiam

   Usuń
  2. A może nas parkujących tuż przy spornym wjeździe zapytacie.

   Usuń
  3. Pani Możer podobno z Państwem konsultowało możliwość otwarcia drogi przy P78. Otrzymałem informację, iż nie wyrażacie Państwo zgody.

   Usuń
  4. Czy jest szansa ujawnienia projektu z 3 wjazdami o którym Pan mówi ?/ Agnieszka

   Usuń
  5. Witam,
   rozumiem, że milczenie oznacza brak takiego projektu ?
   Pozdrawiam/ Agnieszka

   Usuń
  6. Witam.
   Z informacji, które posiadam projekt jest najmniej znaczący. Najważniejsze są zapisy w księgach wieczystych/aktach notarialnych.

   Usuń
  7. Dodam, iż w KW nie ma precyzyjnego zapisy gdzie ma być wjazd na osiedle.

   Usuń
  8. podsumowująć: na czym stoimy ? jest jakiś projekt ale nie ma on znaczenia a akt notarialny mówi tylko o udostępnieniu drogi a nie o jej przejezdności tak ?
   pzdr/ Agnieszka

   Usuń
  9. Zapis w księdze wieczystej nr 95273 nie precyzuje gdzie ma być wjazd. W akcie notarialnym jest zapis o służebności przejazdu i przechodu działki 8/180 i jest on spełniony. Jednak nie wskazuje dokładnie gdzie, co nie może uniemożliwiać wjazdu przy WM78, choć równocześnie nie nakazuje tam udrożnienia wjazdu. Sytuacja jest skomplikowana..

   Usuń
 5. Właścicielem działki nie jest tylko WM78 - zobaczcie na mapie. Po udrożnieniu drogi ruch na niej i tak będzie zdecydowanie mniejszy niż przed WM54,58 czy 68 i 66. Co byście powiedzieli mieszkańcy WM78 gdyby WM 54 i 58 zagrodziła wjazd szlabanem a na końcu działki postawiła słupki. Zrobiliby tak zgodnie z tokiem myślenia Anonimowego z WM78.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak właścicielem nie jest tylko WM 78 ale jest jednym z paru właściciel i jej zdanie liczy się tak samo jak innych WM, co do grodzenia to z tego co wiem to właśnie pierwsze bloki chciały się grodzić i stawiać szlaban i nam nic do tego nie było, a Wam poprostu nie wyszło, gdyż wszyscy się nie zgodzili ! Nie porównujemy też końca osiedla do jego środka, nie moja wina, że kupiłam mieszkanie w ostatnim bloku !

   Usuń
  2. Z tego co wiem to sprawa postawienia szlabanu dalej jest aktualna. Czekają na zaproponowane przez Patronat zamontowanie spowalniaczy i czy zmieni to w jakiś sposób bezpieczeństwo ruchu. Wazne też jak zmieni się ruch w związku z uruchomieniem przedszkola. Pewnie uruchomienie wjazdu/wyjazdu przy 78 też wpłynie na decyzję postawienia szlabanu czy bramy.

   Usuń
 6. Kolejny raz ci z 78 mają jakieś ale... Powinniście się odgrodzić od nas. Macie swój wyjazd na drogę główną, duży parking stację TRAFO...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko na naszym osiedlu- bloki hossy jest wspólne, śmiało możecie parkować na parkingu koło naszego bloku- nikt nie broni- zapraszam, a grodzić to się inni chcieli a my nie

   Usuń
  2. Witam.
   Brawo za pozytyw w wypowiedzi! Można? Pewnie, że tak. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mam nadzieję, iż nikt nie ma złych intencji.

   Usuń
 7. trzeci wjazd na osiedle był przy przedszkolu ale wspolnoty postawily słupki, można... można

  OdpowiedzUsuń
 8. To był wjazd tymczasowy i dzisiaj nie pełniłby wjazdu na osiedle takiego jak ten przy WM78. Chodzi o bezpośredni wyjazd na Porębskiego.
  WM 54 swoim "nie" przedstawia ważny dla nich fakt, że osiedle z tej strony jest wykorzystywane przez zamknięte osiedla Ekolanu i Kokoszek. Mam też pytanie czy korzystacie z placów zabaw na tych zamkniętych osiedlach, bo nasze jest wykorzystywane aż do "remontu".

  OdpowiedzUsuń