04 września 2023

Duże zmiany w komunikacji miejskiej

Paweł Wiśniewski
Po zakończeniu wakacji, od poniedziałku 4-ego września na pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Tramwaje:
Linie 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 12 – niewielkie korekty rozkładów jazdy,
Linie 4 i 11 – bez zmian,
Linie 63 i 68 - kończą funkcjonowanie.

Paweł Wiśniewski
Linia 2
Niewielkie przesunięcia pojedynczych kursów w dni powszednie, niedziele i święta. Najważniejsza zmiana to przesunięcie w dni powszednie kursu „Jelitkowo” 02 – „Lawendowe Wzgórze” 01 z godz. 16:55 na godz. 16:49, aby zapewnić bardziej równomierne odjazdy.

Linia 3
Przywrócenie rozkładów jazdy sprzed wakacji, z niewielkimi korektami w dni powszednie oraz w soboty, tylko w kierunku Łostowic. Niedziele i święta – bez zmian (jak w rozkładzie sprzed wakacji).

Linia 5
Niewielkie przesunięcia pojedynczych kursów w dni powszednie, niedziele i święta, w obu kierunkach. W niedziele i święta linia rozpocznie funkcjonowanie o godzinę później – po godz. 05:00. Soboty – bez zmian.
Paweł Wiśniewski
Linia 6
Przywrócenie rozkładu jazdy sprzed wakacji, z niewielkimi korektami pojedynczych kursów w dni powszednie, w obu kierunkach. Zapewnione zostaną m.in. bardziej równomierne odjazdy na odcinku Strzyża PKM – Jelitkowo w godz. około 18:00 – 19:00. Soboty, niedziele i święta – bez zmian (jak w rozkładzie sprzed wakacji).

Linia 7
Zmiany wyłącznie w porannym szczycie przewozowym, w obu kierunkach. Zapewnione zostaną m.in. bardziej równomierne odjazdy z Nowego Portu w godz. około 07:00 - 07:30.

Linia 8
Zakończenie obsługi pętli „Stogi Plaża” we wszystkie dni tygodnia oraz eksploatacji tramwajów historycznych.

Linia 9
Niewielkie przesunięcia kursów we wszystkie dni tygodnia, w obu kierunkach. Celem zmian jest m.in. poprawa warunków podróży około godz. 07:30 – 08:00 w dni powszednie, w kierunku Stogów.

Linia 10
Zmiana rozkładu jazdy w dni powszednie, w obu kierunkach. Zapewnione zostaną bardziej równomierne odjazdy z Nowego Portu w godz. około 07:00 - 07:30 oraz z Brętowa w godz. około 08:30 – 09:00.
Niedziele i święta – ze względu na niską frekwencję i rozbudowaną ofertę połączeń autobusowych na trasie Piecki-Migowo – Śródmieście, wprowadzone zostaną niewielkie ograniczenia w funkcjonowaniu linii we wczesnych godzinach porannych (dotyczy tylko niedziel i świąt).
Soboty – bez zmian.

Linia 12
Niewielkie przesunięcia kursów we wszystkie dni tygodnia, w obu kierunkach. Zapewnione zostaną bardziej równomierne odjazdy z Ujeściska, w szczególności około godz. 08:30 - 09:00 w dni powszednie i około godz. 21:00 we wszystkie dni tygodnia.

Autobusy:
Paweł Wiśniewski
Linia 108 - w dni powszednie w popołudniowym szczycie częstotliwość kursów zostanie ograniczona z 30 do 40 minut, więcej informacji w artykule.

Linia 118 - (reaktywacja) uruchomiona na trasie węzeł przesiadkowy Ujeścisko – Warszawska – Piotrkowska – Jeleniogórska – Człuchowska – Unruga – Porębskiego – Zakoniczyn (pętla jak linia 295). Powrót tą samą trasą. 
Paweł Wiśniewski
Linia będzie funkcjonować tylko w dni powszednie w godzinach 05:30-20:30 co 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Linia 176 - nowa linia zostanie uruchomiona na wniosek Gminy Pruszcz Gdański na trasie: Łostowice Świętokrzyska – Świętokrzyska – Wielkopolska – Ofiar Grudnia – Borkowo: Stylowa – Kasztanowa – Akacjowa – Borkowo Szkoła – Akacjowa (zawracanie na rondzie z ul. Starogardzką) – Kasztanowa – Stylowa – Ofiar Grudnia – Wielkopolska – Przebiśniegowa – Niepołomicka – Świętokrzyska – Łostowice Świętokrzyska.
Linia będzie funkcjonować wyłącznie w dni powszednie w godzinach 05:00-21:00, w godzinach szczytu co pół godziny, poza szczytem co godzinę.

Linia 195 (nowa trasa) 
Zamiast do Cedrowej autobusy 195 pojadą do pętli Łostowice-Świętokrzyska właśnie przez ulicę Nieborowską i Wawelską, szczegóły nowej trasy tutaj.
Paweł Wiśniewski

Linia 208 - w dni powszednie w popołudniowym szczycie częstotliwość kursów zostanie ograniczona z 30 do 40 minut, szczegóły w artykule.
Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska