13 lipca 2020

Zbiornik Augustowska z lotu ptaka

Gdańsk-Poludnie-zbiornik-retencyjny-Augustowska
Okolice Zbiornika retencyjnego Augustowska nie trzeba bliżej przedstawiać naszym Mieszkańcom. To miejsce jest znane i chętnie odwiedzane przez wszystkich. Znajduje się w malowniczej dolinie pomiędzy dwoma wzgórzami. Z jednej strony mamy Orunię Górną a z drugiej południową część naszej dzielnicy zaczynając od Osiedla Moje Marzenie.

Z roku na rok tereny przy Zbiorniku Augustowska pięknieją. Jeszcze kilkanaście lat temu to były same pola. Dziś mamy utwardzone i oświetlone ścieżki pieszo-rowerowe, prowadzące do Parku Oruńskiego oraz w kierunku Osiedla Moje Marzenie. Przy zbiorniku znajdują się ławeczki, plac zabaw, siłownia pod chmurką. To tutaj znajduje się Gaj Ojców, gdzie co roku ojcowie nowo narodzonych dzieci sadzą symboliczne dzewko.

Ostatnio obok zbiornika powstał wybieg dla psów. Niedługo powstanie boisko wielofunkcyjne z placem zabaw i linarium z budżetu obywatelskiego. Wkrótce ma ruszyć budowa nowej utwardzonej i oświetlonej ścieżki.

W przyszłości mogą powstać nowe inwestycje w ramach inicjatyw mieszkańców z budżetu obywatelskiego, ale także z budżetu Rady Dzielnicy.
Mieszkańcy już dziś zgłaszają potrzebę zainstalowania monitoringu, który zwiększyłby poczucie bezpieczeństwa w tym rejonie i odstraszył wandali przed ewentualnym zniszczeniem nowo wybudowanych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Rozpoczęły się prace przy budowie asfaltowej drogi technicznej dla pieszych i rowerzystów w okolicy zbiornika Augustowska.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 "Zagospodarowanie terenów przy zbiornikach retencyjnych w Gdańsku".
W ramach inwestycji powstanie droga o długości niemal 700 m. Ponadto przy zbiorniku powstanie 12 ulicznych lamp. Nowa droga wytyczona jest równolegle do starej ścieżki z płyt jumbo na wprost bramy wjazdowej nr 3 ROD nad Oranią. Płyty mają zostać zdemontowane. Teren jest prywatny.
Jedno jest pewne. Działkowcy zyskają dogodny dojazd autem do swoich działek. Tylko czy o to chodzi, żeby w tym miejscu jeździły samochody?


Zapraszam do obejrzenia filmu: [tutaj]

Przemysław Haluk
- Przewodniczący Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe
- email: osiedle.mojemarzenie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska