Kim jestem

Paweł Wiśniewski: 
-redaktor naczelny portalu
-tytuł prasowy nr 2291 zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku
-aktywny mieszkaniec i radny dzielnicy Ujeścisko-Łostowice
-wnioskodawca zwycięskich 16 projektów Budżetu Obywatelskiego w edycji 2019 (2), 2020 (3), 2021 (4) i 2022 (2), 2023 (4) i 2024 (1) o wartości około 5,8 mln złotych.

Prywatnie mąż, ojciec i właściciel białego "tygrysa" rasy maltańczyk, ponadto absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, a zawodowo związany od 17 lat z renomowaną gdańską korporacją w sferze obsługi logistycznej programu lojalnościowego, marketingu, a obecnie zakupów na potrzeby utrzymania ruchu, który lubi "strzelać fotki": autobusom i tramwajom.

W edycji BO 2024 podjąłem decyzję o braku organizacji promocji moich projektów, o czym poinformowałem facebook'u na przed ogłoszeniem wyników. Finalnie wygrał tylko mój w zielonej edycji BO.
Paweł Wiśniewski

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2024 w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Wnioskodawcy wygranego projektu składam gratulacje, dobra robota. Zasłużone zwycięstwo. 
Paweł Wiśniewski

BO 2024 (1 wygrany projekt):
Zielony Park os. Pięć Wzgórz i os. Miłe v4 - to uzupełnienie o elementy zielone terenu rekreacyjnego z boiskami, tyrolkami i altanami grillowymi pomiędzy zbiornikami retencyjnymi Świętokrzyska 1 i 2.

BO 2023 (4 wygrane projekty):
Multipark cz. 3 os. Pięć Wzgórz / os. Miłewybieg dla psów i plac zabaw.

Skwer Przebiśniegowa etap 2 - miejsce relaksu dla Mieszkańców. Projekt zakłada wyposażenie skweru o kolejne elementy małej architektury (leżaki, huśtawka) i drobne nasadzenia zieleni.

Zielony Park os. Pięć Wzgórz i os. Miłe - to uzupełnienie o elementy zielone terenu rekreacyjnego z boiskami, tyrolkami i altanami grillowymi pomiędzy zbiornikami retencyjnymi Świętokrzyska 1 i 2.

Zielony Skwer u zbiegu ulicy Przebiśniegowej i Niepołomickiej etap 2 to zagospodarowanie skweru o nowe nasadzenia zieleni, krzewów, kwiatów i drzew wzdłuż ścieżki i zbiornika.

BO 2022 (2 wygrane projekty):
Multipark cz. 2 Rowerowy Raj: - tor rowerowy dla dzieci i młodzieży. Kontynuacja zagospodarowania terenu (boisk z placem zabaw i placem grilowym oraz planowanego multiparku).

Zielony Parknasadzenia zieleni (drzew, krzewy), elementy małej architektury (ławki i kosze na śmieci), stojak rowerowy, ścieżki jest to kontynuacja zagospodarowania terenu (boisk).
Rowerowy Raj i Zielony Park będą realizowane razem jako jedna inwestycja.

BO 2021 (4 wygrane):
Multipark cz. 1: boisko do koszykówki 3x3 i mini boisko do piłki nożnej, parkour do ćwiczeń na świeżym powietrzu, oaza relasku jako przestrzeń do wypoczynku.

Zielony Parkprojekt zakłada budowę zielonej przestrzeni, która będzie uzupełnieniem i kontynuacją wygranego projektu w edycji BO 2019 pt: Boisko wielofunkcyjne os. Pięć Wzgórz/os. Miłe
Realizacja łącznie z Multiparkiem i projektami z BO 2022.

Zielony skwer: zagospodarowanie terenu przy skrzyżowaniu ulic Niepołomickiej oraz Przebiśniegowej poprzez nasadzenia krzewów oraz bylin na nasypach budowę utwardzonej ścieżki, 2 ławek dla spacerowiczów,  dodatkowo domek dla owadów i mały ogród deszczowy.

Oświetlenie przejścia dla pieszych na Orunii Górnej: dodatkowe oświetlenie LED przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowaniu ul. Platynowej, Kadmowej i Rumla. Inicjatywa to kontynuacja wygranego projektu z edycji BO2020, który zawierał doświetlenie latarniami LED dwóch przejść wzdłuż ul. Platynowej na wysokości Lidla i komisariatu Policji.

BO 2020 (3 wygrane):
Budowa lewoskrętu na alei Havla w kierunku obwodnicy w celu poprawy wyjazdu z południowych osiedli Gdańska. Projekt ogólnomiejski jako kontynuacja wygranego, drugiego prawoskrętu z Havla w kierunku centrum.

Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę to projekt, którego celem było zwiększenie ilości miejsc postojowych dla mieszkańców Porębskiego i Przemyskiej, budowa brakujących chodników oraz wiat rowerowych oraz poprawa bezpieczeństwa przy szkołach poprzez doświetlenie LED'owe przejść dla pieszych i usytuowanie radarowych tablic z pomiarem prędkości. Ponadto rewitalizacja placu zabaw przy ul. Cedrowej - kolejne postępowanie przetargowe w toku.

Oświetlenie przejść dla pieszych na ul. Platynowej, w celu poprawy bezpieczeństwa. Projekt obejmował doświetlenie LED'owe często uczęszczanego przejścia przy Lidlu i komisariacie Policji. 

BO 2019 (2 wygrane):
Budowa drugiego prawoskrętu na Havla: w kierunku centrum celem poprawy płynności ruchu w newralgicznym miejscu przed skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej. Inicjatywa jako projekt ogólnomiejski zdobyła największą ilość głosów mieszkańców w Gdańsku.

Boiska z placem zabaw i altanami: zagospodarowanie terenu pomiędzy zbiornikami Świętokrzyska 1 i 2 od strony Zakoniczyna na przestrzeń sportowo-rekreacyjną.


Z kim pracuję?

Przemysław Haluk: 
-Przewodniczący Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe
-społecznik i aktywny działacz w kwestii poprawy infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej
-promotor i inicjator projektów związanych z zielenią miejską i infrastrukturą sportowo-rekreacyjną
-pomysłodawca zwycięskich 9 projektów Budżetu Obywatelskiego, w tym 4 w zielonej edycji.
Przestrzeń Sportowo - Rekreacyjna Podleckiego/Łucznicza
Przestrzeń Sportowo - Rekreacyjna przy Srebrnej
Kolejka tyrolka na placu zabaw przy Parku Oruńskim
Monitoring przy zbiorniku Augustowska
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ponadto:
-inicjator projektu chodnika od ul. Porębskiego w kierunku SP6 ul. Lawendowe Wzgórze 
-wartość 950 000 pln
-wnioskodawca projektu wykonania miejsc postojowych na ul. Porębskiego 
-wartość 450 000 pln


- pomysłodawca poprawy bezpieczeństwa na ul. Porębskiego (przejezdna wyspa segregująca ruch z elastycznymi odblaskowymi słupkami)


-pomysłodawca stworzenia bezpiecznej drogi dla dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedskolnego Olimpijczyk polegającej na połączeniu ścieżek parku rekreacyjnego z wyniesionym przejściem oraz dojściem do szkoły

-poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych ul. Bergiela
Gdańsk - Południe bezpieczne przejścia dla pieszych

-współtwórca postulatu pt. „Wyborcza mówi SKM, Radni trzech południowych dzielnic: zacznijmy od BUS PASA!" Inicjatywa wspólna z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Jasień - Tomaszem Torczem oraz Przewodniczącym Rady Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe Przemysławem Halukiem.

-autor pomysłu wydłużenia lewoskrętu ul. Świętokrzyskiej (od strony Oruni) do węzła Łostowice-Świętokrzyska  umożliwiającego łatwiejszy wjazd pojazdom komunikacji miejskiej na pętlę Łostowice-Świętokrzyska. Więcej: [Wydłużony lewoskręt na ul. Świętokrzyskiej] 

-dodatkowego oznakowania niebezpiecznego fragmentu ulicy Świętokrzyskiej. Więcej: [Poprawa bezpieczeństwa na ul. Świętokrzyskiej]- wydłużenia linii autobusowej 295 do przystanku Zakoniczyn

-budowy przystanków autobusowych linii 295:

-likwidacji uwypuklenia na ul. Świętokrzyskiej (na wys. nr 60 i lewoskrętu w ul. Niepołomicką), który był jedną z przyczyn zatoru na ww. ulicy [Będą mniejsze korki na Świętokrzyskiej].

Po likwidacji uwypuklenia auta mogą ustawiać się w dwóch rzędach na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Niepołomickiej.  
oraz
-uczestnik debaty o wydłużeniu SKM na południe Gdańska
-aktywny mieszkaniec południowej części Gdańska
-organizator wizyty Pana Wiceprezydenta Piotra Grzelaka na osiedlu Pięć Wzgórz (dzielnica Ujeścisko-Łostowice)Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska