16 lutego 2014

Wszystko z myślą o naszej "młodzieży"

Bezpłatne spotkania, spacery oraz różne przedsięwzięcia dla rodzin z małymi dziećmi. Z nami możesz miło spędzić czas na wspólnej zabawie i rozmowach, wymienić się doświadczeniami, odnaleźć inspirację do tworzenia własnych, kreatywnych pomysłów na bycie spełnionym rodzicem – mówi Marta Drozd założycielka strony bobotywka.pl i jednocześnie Klubu Integracji Rodzinnej.

Kontynuuje: Kilka miesięcy temu wspólnie z sąsiadką Agnieszką Biłas postanowiłyśmy zrobić coś fajnego dla    tych, których na osiedlu jest wiele, a miejsc do wspólnego spędzania czasu, poza placami zabaw w ogóle. Stąd nasz pomysł na udział w projekcie "Zakładamy kluby mamy i taty w Gdańsku". I tak dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Rozwoju Rodziny rodzicdziecko.pl powstał nasz klub- czas i miejsce dla rodziców z małymi dziećmi. Prowadzimy bloga i funpage na FB, tam z każdego spotkania zamieszczamy fotorelację. W okresie jesienno-zimowo-wiosennym spotykamy się raz w miesiącu w jednym z przedszkoli na naszym osiedlu Pięć Wzgórz, co dwa tygodnie wspólnie spacerujemy. Jeśli pogoda na to pozwala przenosimy się w plener, gdzie organizujemy pikniki rodzinne z serii "Zielona Bajubajka". Przedsięwzięcie jest akcją prospołeczną, a uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne.
W mojej głowie rodzą się społeczne pomysły dotyczące działań na rzecz naszych dzieci i rodzin, bo widzę średnią perspektywę spędzania wolnego czasu dla naszych dorastających dzieci. Marzy mi się takie boisko i dom kultury u nas na osiedlu, choćby maleńki, ale z miejscem, w którym można by organizować fajne zajęcia, spotkania dla dzieci, młodzieży, czy osób starszych, których pewno kiedyś będzie tu sporo, z małą biblioteczką, z salą do grania w piłkarzyki, lotki, z projektorem do wyświetlania filmów. To wszystko głównie z myślą o naszej młodzieży, żeby nie musiała snuć się po placach zabaw w poszukiwaniu miejsca do wypicia piwa w wieku, w którym wolałabym, żeby tego nie robiły.
Więcej szczegółów na naszym koncie na Facebooku oraz na stronie www.bobotywka.pl
Zapisy pod adresem bobotywka@op.pl, ilość miejsc na spotkania ograniczona.
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska