. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Będzie luźniej na Świętokrzyskiej .

04 kwietnia 2014

Będzie luźniej na Świętokrzyskiej

Dzięki blogerowi będzie luźniej na Świętokrzyskiej w ten sposób Dziennik Bałtycki tytułu artykuł w dzisiejszym wydaniu dodatku Trójmiasto. Łukasz Kłos opisuje moje starania o poprawę układu drogowego na najbardziej zakorkowanej ulicy w południowej części Gdańska. W  maju ubiegłego roku podczas wywiadu udzielonego więcej tutaj wspominałem o problemie. Zapraszam do lektury i tutaj

18 komentarzy:

 1. Dzięki za walkę.

  Ale to nie jest normalne, że trzeba z urzędnikami walczyć żeby zrobili coś dla mieszkańców i wskazywać im palcem co powinni zrobić. Oni biorą za to pieniądze. A skoro okazało się, że można to skrzyżowanie poszerzyć to można było to zrobić i 2 lata, i rok temu. Tylko czy któryś z urzędników poniesie konsekwencje za to, że od lat staliśmy w korkach?
  No i nie łudźmy się, korki nie znikną. Ale oby były mniejsze.
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, należą się koledze brawa, za załatwienie sprawy, ale...

  Dzisiaj specjalnie się tamtędy przejechałem, i jeszcze nie zrobione :/ Jak długo będą się jeszcze z tym cackać???

  O tak, korki nie znikną przy tych niewydolnych drogach, ale może chociaż tam skręcający w Niepołomicką już nie będą tak blokować tych jadących prosto.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie robią to jakby mieli płacone od godziny, a nie od wykonanej roboty...

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej,
  No ale zjazd (lewoskręt) do powstającego Intermarche (jadąc od Havla) pomieści ledwo 3, może max. 4 auta, a więc znowu korki???
  Masakra...
  Autobusy oczywiście też utkną...
  :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.
  Cóż widzę, że (ponownie) nie jestem jedyny i też mam podobne obiekcje...Napisz proszę swoje sugestie na zdiz@zdiz.gda.pl. Trzeba już podpowiedzieć urzędnikom...
  Pytanie dodatkowe: Kto pozwolił budować market przy ul. Świętokrzyskiej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czepiacie się panowie. Tyle lat było marudzenia o korki na Świętokrzyska/Niepołomickia, że urzędnicy poszli Wam na ręke. Zjazd do Intermarche zdecydowanie pozytywnie wpłynie na płynność ruchu na skrzyżowaniu Świętokrzyska/Niepołomicka. Czy nie tego chcieliście?
  Wszystko dla Was, kochani mieszkańcy Południa!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj.
  Bardzo proszę o uzmysłowienie Nam-mieszkańcom południa w jaki sposób zjazd do Intermarche "zdecydowanie pozytywnie wpłynie na płynność ruchu na skrzyżowaniu Świętokrzyska/Niepołomicka"?
  Bardzo proszę o odpowiedź oraz podpisanie się choćby imieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bardzo prosty sposób. Świętokrzyska zakorkuje się już na lewoskręcie do Intermarche, a skoro tak to samochody znacznie rzadziej docierać będą na ww skrzyżowanie (Ś/N).
   Czyli tam stał będziesz krócej. A to że wcześniej postoisz już przy pętli to inna sprawa.

   Maciek

   P.S. Polecam słownik i hasło "ironia"

   Usuń
  2. Maćku,
   Zakręt z Havla w ul. Świętokrzyską 90 stopni + 2 pary świateł + 2 pary przejść dla pieszych + 2 ścieżki rowerowe to chyba już wystarczy tych utrudnień aby sprawnie wjechać na Świętokrzyską...:)

   Usuń
 8. A ja jestem Gdańsk - Północ, z Brzeźna, i też mnie wkur.... pierdolenie urzędasów ze wszytko jest OK., szczególnie jak pokonuję samochodem trasę (do mojej siostry) Świętokrzyska - Guderskiego

  OdpowiedzUsuń
 9. Witajcie
  Trochę odejdę od tematu. Czy wiecie co buduje się na początku ulicy Świętokrzyskiej? Zaraz przy Havla?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam,
  Zrobili już ten odcinek, czy jeszcze nie???

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, ścieli uwypuklenie przed skrzyżowanie ulicy Świętokrzyskiej i Niepołomickiej

  OdpowiedzUsuń
 12. A jak to wpłynęło na popołudniowe korki? Jest chociaż trochę lepiej? Może się ktoś wypowiedzieć? I czy 262 się dalej spóźnia w szczycie (16-18)? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem trochę lepiej jest. Prawda jest taka, iż mały procent kierowców z poszerzenia jezdni korzysta. Dlaczego? Po pierwsze stary nawyk, po drugie zatoczka autobusowa jest ułożona z kostki i kierowcy ją omijają. Zatoka powinna być w pasie jezdni z asfaltu, ponadto w kostce są duże dziury więc kierowcy niechętnie korzystają możliwości przejechania przez wspominana zatokę autobusową, następnie przez poszerzenie jezdni i w konsekwencji sprawnego przejazdu przez skrzyżowanie Świętokrzyska/Niepołomicka.

  OdpowiedzUsuń
 14. Te dwa pasy powinny być wydzielone linią, żeby wiedzieć gdzie zaczyna się lewoskręt. Teraz sytuacja jest taka, że przez moment są trzy pasy:lewoskręt, dawny pas do jazdy prosto i zatoczka. Nie wiadomo, czy stojący przed Tobą samochód czeka na lewoskręcie, czy zaraz odbije w prawo i pojedzie prosto. Innymi słowy, nie wiadomo czy korzystając z zatoczki masz pierwszeństwo przed samochodem który jedzie "dawnym pasem na wprost". Druga sprawa, wydzielając lewoskręt dłuższy niż obecnie, i puszczając pas do jazdy prosto przez zatoczkę, zablokujemy go. Tu trudno znaleźć rozwiązanie.
  W mojej opinii likwidacja tego uwypuklenia niestety póki co nie zmieniła sytuacji na tym skrzyżowaniu.

  Maciek

  OdpowiedzUsuń
 15. Twoje uwagi w większości są zgodne z moimi, dlatego napisałem do ZDiZ z prośbą o poprawę oznakowania. Czekam na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń