06 czerwca 2014

Rodzinna impreza w gdańskich Szadółkach


Zakład Utylizacyjny szeroko otwiera podwoje i zaprasza 7 czerwca na Dzień Otwarty. Wydarzenie dedykowane jest całym rodzinom. Dzieci, oprócz beztroskiej zabawy, będą mogły zaczerpnąć edukacji ekologicznej. Z kolei dorośli zgłębią temat segregacji i gospodarki odpadami w Gdańsku. Zakład jest dostępny dla mieszkańców przez cały rok. Gości mnóstwo wycieczek z miasta, regionu i kraju.
W ostatnich dniach nawet z Litwy. Niemniej raz do roku szczególnie uroczyście podejmuje naszych klientów, sąsiadów - mieszkańców Gdańska, Gminy Kolbudy, ale też i całej aglomeracji – wyjaśnia Wojciech Głuszczak, prezes miejskiej spółki. “Dzień Otwarty” to festyn, podczas którego rozrywka będzie połączona z praktyczną wiedzą. Z jednej strony celem jest unaocznienie Gościom jak potrzebne zadania wykonuje zakład i jak zaawansowana instalacja pracuje na jego terenie. A także udowodnienie, iż segregacja odpadów w domach przynosi wymierne efekty. Z drugiej strony, impreza będzie doskonałą okazją do kształtowania proekologicznych postaw w zakresie segregacji odpadów i świadomego przekazywania ich w odpowiednie do tego miejsce – takie jak Zakład Utylizacyjny.
Gdańscy eksperci gospodarki odpadami będą podczas zabaw edukacyjnych i zwiedzania zakładu odpowiadać na wszelkie wątpliwości z jakimi mieszkaniec na co dzień zmaga się przy domowych koszach lub osiedlowych pojemnikach. Np. gdzie wyrzucić karton po mleku, co zrobić z zakrętką od słoika, co dalej dzieje się z odpadami suchymi, po tym jak trafiają do zakładu? Wśród atrakcji festynu przewidziano liczne zabawy, m.in. zjeżdżalnię i trampolinę. Zapewne duże zainteresowanie wzbudzi pokaz sokolników (jastrzębie, sowy, sokoły) oraz udostępniony park maszyn. Rodziny, które przyniosą tzw. elektroodpady otrzymają w zamian sadzonki roślin. Postaramy się jednak, aby wszyscy, od najmłodszego do najstarszego,  wynieśli z tej imprezy o wiele więcej, w swoich głowach – przekonuje prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Dzień Otwarty w Zakładzie Utylizacyjnym - harmonogram:
termin: 7 czerwca, godz. 11 – 15
formuła imprezy: festyn rodzinny połączony z edukacją ekologiczną
miejsce: parking wewnętrzny ZUT (wejście główną bramą)
parkowanie gości: parking zewnętrzny ZU (zachęcamy też do odwiedzania nas rowerami)
Atrakcje;
zwiedzanie zakładu z ekspertami ZU (w tym nowoczesnej sortowni odpadów)
punkt informacyjno-edukacyjny (wszelkie pytania dot. segregacji i odbioru odpadów oraz funkcjonowania ZU, dystrybucja materiałów edukacyjnych)
pokaz sokolników (ok. godz. 13:00); nasi sokolnicy pracują z wieloma gatunkami ptaków; nie tylko sokoły, ale też sowy, jastrzębie, rarogi
zjeżdżalnia, trampolina, latawce 
warsztaty origami
gry i zabawy (w tym edukacyjne)
malowanie artystyczne butelek i słoików
wymiana elektroodpadów na sadzonki roślin
park maszyn 
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska