. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Komunikacyjna draka na południu Gdańska - co gryzie mieszkańców korzystających z pętli autobusowej Kampinowska? .

01 sierpnia 2016

Komunikacyjna draka na południu Gdańska - co gryzie mieszkańców korzystających z pętli autobusowej Kampinowska?

Dlaczego lepiej iść pieszo niż jechać autobusem 113 lub 175?

Komunikacja miejska powinna być dopasowana do potrzeb mieszkańców, w końcu to My z niej korzystamy jednak jaki powinien być rozkład jazdy, abyśmy byli zadowoleni? Mieszkańców południowej części Gdańska korzystających z linii autobusowych nr 113 i 175 oraz 213 poprosiłem o opinie. Główny zarzut dotyczył częstotliwości, a raczej jej braku w funkcjonowaniu komunikacji. Pan Piotr pisze cyt.: „Uważam że autobus 175 i 113 jeżdżą zbyt rzadko 2 kursy na godzinę to stanowczo za mało (kursy które jadą w odstępie 1-5 min uważam za jeden kurs)”
Pani Ewa: „Z przykrością stwierdzam, że nie jestem zadowolona z kursowania autobusów 113 i 175. Z przystanku Kampinoska i z pętli Łostowice Świętokrzyska odjeżdżają w odstępie 1-2 min.
Dojeżdżam z pracy z Gdańska-Wrzeszcza i z reguły jest tak, że widzę z tramwaju jak odjeżdżają w momencie ,gdy tramwaj dojeżdża do pętli. Zostaje mi droga na piechotę„
Pani Marlena: „Zdecydowanie chciałabym zmienić rozkład jazdy, który jest niedostosowany do potrzeb mieszkańców. Kursów powinno być więcej, przydałaby się również jeszcze jedna linia
autobusowa na trasie kursowania linii 175.”
Użytkownik: „jestem bardzo nie zadowolona z kursowania lini 113/175” oraz „Myślę że takich osób które by chciały powrotu link 275 jest więcej”
"Autobusy powinny odjeżdżać w równomiernych odstępach"
Pani Monika: " Mieszkańców przybywa a autobus 175 nie spełnia oczekiwań"
Pan Kamil: "213 przedłużyć do Kowal Apollina"
Wszystkie opinie w dniu 28-ego lipca podczas spotkania z Wiceprezydentem Gdańska Panem Piotrem Grzelakiem zostały przekazane Panu Sebastianowi Zomkowskiemu Dyrektorowi ds. Przewozów Pasażerskich z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku z prośbą o analizę i odpowiedź.
Pierwsze otrzymane informacje wskazują, że odbyło się w niedalekiej przeszłości spotkanie z mieszkańcami w rejonie pętli Kampinowska właśnie w sprawie poprawy komunikacji...Rzekomo obecne zmiany wraz z rozkladem były akceptowane... ten wątek szczegółowo badam i czekam na więcej informacji od Radnych Miasta Gdańska.
2 komentarze:

  1. Nie zapomniany widok z tramwaju jak ucieka ci autobus. Nie wiem jak to jest ze 175, ale 295 miało tak prawie zawsze. Co lepsze, bus uciekał z przystanku, żeby 20 metrów dalej stać na czerwonym.

    A ze 175 to były takie jaja, że rano w stronę miasta jeździł jak chciał albo go nie było.

    OdpowiedzUsuń
  2. 213 idealna linia i proszę ją zostawić w spokoju.Nie kierować przez żadną ulice np. kampinoską.Co do 175 to mogliby zrobić dodatkowe kursy do tylko pętli Łostowice.

    OdpowiedzUsuń