. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Budżet Obywatelski - wyniki .

28 września 2016

Budżet Obywatelski - wyniki

Gdańszczanie poznali wyniki głosowań na Budżet Obywatelski jednocześnie zadecydowali, jak rozdysponować 12,5 mln zł (projekty dzielnicowe 10 mln, ogólnomiejskie 2,5 mln). Frekwencja wyborów wyniosła 36 971 osób, co oznacza około 10 proc. uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy głosowali na 91 projektów, w tym 88 dzielnicowych oraz 3 ogólnomiejskie. Najwięcej projektów dzielnicowych w ilości dziewięć, wygrało na Chełmie, na miejscu drugim jest Ujeścisko-Łostowice z sześcioma projektami oraz Śródmieście.
Za trzecim podejściem mieszkańcy wybrali budowę ciągu pieszego od ul. Jaworzniaków oraz ścieżki biegowej wokół zbiornika retencyjnego nr 2 do ul. Dulina (osiedle Pięć Wzgórz) wraz z oświetleniem (projekt nr 13). Ponadto urzędnicy zrealizują projekt nr 9 - lewoskręt do nawracania na Al. Havla od ul. Świętokrzyskiej, przybędzie również miejsc postojowych przy Szkole Podstawowej nr 86 na ul. Wielkopolskiej (projekt nr 15), ławek w wąwozie Ujeścisko na Wilanowskim Jarem (nr 7) i zostaną zorganizowane aktywne spacery z wózkami przy zbiorniku Świętokrzyska i na Zaborni (nr 6 i 16).2 komentarze:

 1. Dlaczego ten projekt nie jest zrealizowany? Mamy już rok 2018 a nic się nie dzieje w tym temacie? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie do urzędników i autora projektu.
   Z informacji, które posiadam temat jest w toku.
   Pozdrawiam

   Usuń