. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Lepszy i szybszy wyjazd z al. Havla w kierunku Armii Krajowej – budowa drugiego prawoskrętu .

05 września 2018

Lepszy i szybszy wyjazd z al. Havla w kierunku Armii Krajowej – budowa drugiego prawoskrętu

Projekt ogólnomiejski nr 2 w Budżecie Obywatelskim to propozycja wybudowania drugiego prawoskrętu w kierunku Armii Krajowej. Głosowanie już od poniedziałku 10 września.

Cel inicjatywy: 
Po pierwsze: poprawa wyjazdu z rejonu Gdańsk - Południe.
Po drugie: wzrost komfortu podróżowania mieszkańców dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i Chełm.
Po trzecie: lepszy i łatwiejszy wyjazd z Havla, ul. Wilanowskiej i Witosa w kierunku Armii Krajowej i ul. Łostowickiej.

Ponadto projekt dzielnicowy nr 3 (Ujeścisko-Łostowice) to inicjatywa skierowana do dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych: boisko wielofunkcyjne: os. Pięć Wzgórz/Jaworzniaków.
Projekt zakłada budowę centrum rekreacyjno-sportowego pomiędzy osiedlem Pięć Wzgórz (Zakoniczyn) i Jaworzniaków (os. Miłe) w pobliżu zbiornika retencyjnego. Składać się będzie z boisk (koszykówka/piłka nożna/piłka ręczna), strefy grillowej i parku zabaw/wypoczynku dla osób w każdym wieku.

4 komentarze:

 1. Zamiast budowania drugiego prawoskrętu, chyba lepiej zezwolić na skręt w prawo na W-Z ze środkowego pasa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie do końca... sprawa rozchodzi się o zielone światło dla pieszych na AK, jak dasz skręt w prawo ze środkowego pasa powstaje kolizja z zielonym światłem dla pieszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. To nic nie zmieni. Należy przebudować zatoczkę, dodać lewoskręt i prawoskręt, tylko taka opcja upłynni wyjazd...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko poważna rozbudowa tego skrzyżowania cokolwiek polepszy. Należy dodać lewoskręt oraz prawoskręt aż za skrzyżowanie z Wilanowską. Zatoczkę należy przenieść w miejsce wolnego placu i zrobić "mini" pętle autobusową. Należy przebudować tak skrzyżowanie aby autobusy nie blokowały drogi podczas włączania się do ruchu.

   Usuń