17 listopada 2021

Budapeszt - spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z Markiem Dąbrowskim, podróżnikiem i nauczycielem geografii oraz twórcą bloga Ścieżki Mojego Świata. Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice organizuje wydarzenie w piątek o godz. 18 w siedzibie przy ul. Przemyskiej 21. Tematem przewodnim będzie Budapeszt. 

Kierunek - Budapeszt!
Stolica Węgier poleca się na weekend. To nie tylko wspaniała architektura, która zapiera dech w piersiach. To również oszałamiające smaki węgierskiej kuchni, które najlepiej poznać w niepozornych, lokalnych barach, gdzie gotują po domowemu. Romantyczny, historyczny i smaczny Budapeszt stanowi idealne miejsce na krótszy lub dłuższy wyjazd. Tu nie można się nudzić.

Marek Dąbrowski w wolnym czasie spełnia swoje marzenia, czyli zwiedza na blogu Ścieżki Mojego Świata opowiada o podróżach, ale nie tylko. Oprócz zdjęć i relacji z miejsc, które co roku odwiedza można znaleźć wiele ciekawych informacji. Publikuje przydatne porady dotyczące zakupów tanich biletów lotniczych, rezerwacji miejsc noclegowych czy wczesnego planowania wyjazdów. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i obserwacjami i liczy, że czytelnicy będą z tego korzystali.

Dowiesz się
Jak dostać się do Budapesztu w najprostszy sposób?
Co trzeba zobaczyć w Budapeszcie?
Gdzie jeść w Budapeszcie, żeby się najeść i nie zbankrutować?

Dodatkową atrakcję będzie degustacja najsłynniejszego węgierskiego dania - królem wieczoru będzie gulasz węgierski wołowy czyli marhapörkölt Kierunek - Budapeszt!
Spotkanie w siedzibie Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, ul. Przemyska 21
Zapisy telefoniczne u Piotra Lachowskiego 512 844 725
Ilość miejsc ograniczona
Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com
[zrzutka.pl/gdanskpoludnie.pl]
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska