01 marca 2022

Rady dzielnic pomagają Ukrainie

Rady dzielnic pomagają Ukrainie
Radni południowych dzielnic Gdańska nie pozostają bierni na obecną sytuację na Ukrainie i działają. Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zorganizowała zbiórkę oraz charytatywny turniej piłki nożnej, natomiast rada Orunia Górna-Gdańsk Południe uruchomiła punkty gdzie można przynieść potrzebne dary. RD Ujeścisko-Łostowice w siedzibie przy ul. Przemyskiej 21 codziennie w godz. 8-20 zbiera dary dla uchodźców.
Ponadto w najbliższą niedzielę 6 marca w godz. 16:00 – 19:00 na boisku SP 12 przy ul. Człuchowskiej na Ujeścisku odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Szóstek" - Wspólnie Niesiemy Pomoc Ukrainie. Podczas turnieju prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych i przemysłowych oraz planowana jest licytacja. Wszystkie zebrane środki, zasilą zbiórkę pieniędzy na rzecz wsparcia Ukrainy. Turniej organizowany jest przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibice Razem Lechii Gdańsk, Caritas oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

RD Orunia Górna-Gdańsk Południe podczas najbliższego dyżuru (2 marca, godz. 18.00-19.00) w siedzibie rady  (ul. Platynowa  11 lok. 3) będzie  przyjmować  dary dla Ukrainy. Do akcji przyłączył się Klub Osiedlowy "KOS", który od poniedziałku 28.02 udostępnia miejsce na zbiórkę potrzebnych rzeczy. Wszystko potrzebne rzeczy wymienione w poście można przynosić od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00 do budynku Spółdzielni Mieszkaniowej ORUNIA - Klub Osiedlowy "KOS" ul. Krzemowa 2 - I piętro. Kontakt w razie pytań i szczegóły akcji na profilu Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe
Rady dzielnic pomagają Ukrainie

Fotografia tytułowa źródło www.gdanskpomaga.pl

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska