. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Porębskiego wciąż bez połączenia z Ujeściskiem .

04 listopada 2012

Porębskiego wciąż bez połączenia z Ujeściskiem

Dojście z os. Pięć wzgórz do Ujeściska
Pomimo kolejnych inwestycji dokonywanych na terenie Ujeściska przez Miasto Gdańsk mieszkańcy osiedla Pięć Wzgórz nie mają co liczyć na połączenie z zdecydowanie bardziej rozwiniętym Ujeściskiem. Włodarzego grodu znad Motławy najwidoczniej dalej nie wiedzą, iż istnieje osiedle (Pięć Wzgórz) na którym mieszka ponad 5000 osób. Przypominamy, że na ul Człuchowskiej zlokalizowana jest najnowocześniejsza szkoła na pomorzu oraz nowesnego oddane do użytkownaiu raptem kilka tygodni temu przedszkole modułowe . Ponadto w najbliższych dniach planowane jest przedłużenie linii autobusowej nr 118 w głąb Ujeściska.

Do ulicy Porębskiego od wspomnainej Szkoły Podstwawej nr 12 jest ok 300-400m w linii prostej. Co więcejw interpelacji nr 91/10 z dn. 03.08.2010 Pana Marka Bumblisa urzędnicy miejscy odpowiadają:
"...planowany jest ciąg pieszo - rowerowy z przejściem przez ul. Unruga w okolicach skrzyżowania z ul. lokalną ( mpzp 1824  022-KD81)." Jednak gmina Gdańsk pod koniec ubiegłego roku sprzedała działki nr 10/269 i 10/263 przez co nie może dokonac inwestycji na nie swoim terenie.
Cóż tylko gratulować pomysłowości. Po interwejcji gdanskpoludnie.pl jeden z trójmiskich portali zainteresował się tym zagadnieniem. Prawdopodobnie już w poniedziałek 5-ego listopada ukaże się artykuł opisujący ten problem.

3 komentarze:

 1. A co z dawno obiecywanym przedłużeniem ulicy Guderskiego w stronę Morskiego Parku Handlowego? Będzie coś w artykule?

  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj.
  Szczerze przyznam, że tej kwestii nie poruszałem. Walczę z urzednikami ile mogę ale w pojedynke nie jest to proste choć staram się...Zerknij w zakładkę "Interwencje" to tylko część..Bardzo trudna to sprawa...ale godna uwagi podeślij mi prosze więcej informacji na gdanskpoludnie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo podoba mi sie Pana praca, prosze dalej walczyć, szczegolnie o polaczenia Pieciu Wzgorz z ujesciskiem i parkiem morskim.

  OdpowiedzUsuń