04 listopada 2012

Porębskiego wciąż bez połączenia z Ujeściskiem

Dojście z os. Pięć wzgórz do Ujeściska
Pomimo kolejnych inwestycji dokonywanych na terenie Ujeściska przez Miasto Gdańsk mieszkańcy osiedla Pięć Wzgórz nie mają co liczyć na połączenie z zdecydowanie bardziej rozwiniętym Ujeściskiem. Włodarzego grodu znad Motławy najwidoczniej dalej nie wiedzą, iż istnieje osiedle (Pięć Wzgórz) na którym mieszka ponad 5000 osób. Przypominamy, że na ul Człuchowskiej zlokalizowana jest najnowocześniejsza szkoła na pomorzu oraz nowesnego oddane do użytkownaiu raptem kilka tygodni temu przedszkole modułowe . Ponadto w najbliższych dniach planowane jest przedłużenie linii autobusowej nr 118 w głąb Ujeściska.

Do ulicy Porębskiego od wspomnainej Szkoły Podstwawej nr 12 jest ok 300-400m w linii prostej. Co więcejw interpelacji nr 91/10 z dn. 03.08.2010 Pana Marka Bumblisa urzędnicy miejscy odpowiadają:
"...planowany jest ciąg pieszo - rowerowy z przejściem przez ul. Unruga w okolicach skrzyżowania z ul. lokalną ( mpzp 1824  022-KD81)." Jednak gmina Gdańsk pod koniec ubiegłego roku sprzedała działki nr 10/269 i 10/263 przez co nie może dokonac inwestycji na nie swoim terenie.
Cóż tylko gratulować pomysłowości. Po interwejcji gdanskpoludnie.pl jeden z trójmiskich portali zainteresował się tym zagadnieniem. Prawdopodobnie już w poniedziałek 5-ego listopada ukaże się artykuł opisujący ten problem.

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska