16 stycznia 2013

Przedszkole modułowe przy Dulina, NIE dla przedszkolaków…

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska w ramach programu budowy przedszkoli modułowych w dzielnicach południowych planuje oddać do użytku kolejną placówkę w lipcu bieżącego roku. Jednak co bardzo smuci mieszkańców osiedla Pięć Wzgórz w przedszkolu będą jedynie „zerówki”.
Przedszkole przy Dulina, podobnie jak to przy Człuchowskiej stanie się częścią Szkoły Podstawowej nr 86. Będą tam uruchomione oddziały "zerówkowe" dla dzieci z dzielnicy.” – mówi Pani Magdalena Kuczyńska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Przypomnijmy, iż w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła się budowa przedszkola modułowego na osiedlu Pięć Wzgórz. Dokumentacja projektowa obejmuje wybudowanie 5-oddziałowego budynku dla 125 dzieci, o powierzchni około 850m2.
Każdy oddziałów złożony będzie z sali zajęć o powierzchni około 70 m2, przyległego do niej sanitariatu oraz szatni dla dzieci. Tuż obok powstanie plac zabaw oraz parking dla rodziców. Budynek ten jak każde inne przedszkole modułowe będzie jednokondygnacyjny, bez barier architektonicznych z żelbetonowych, lekkich konstrukcji pozwalających na szybką realizację.
W ramach umowy powstanie również węzeł administracyjno-dydaktyczny w tym pomieszczenia dla personelu, logopedy, pedagoga oraz dodatkowe pomieszczenie przeznaczone do spożywania posiłków w formie cateringu.
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska