. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Remont Świętokrzyskiej rozpoczęty! .

03 czerwca 2013

Remont Świętokrzyskiej rozpoczęty!

aktualizacja 07.06 Wprowadzenie ruchu wahadłowego zostało opóźnione. Dzisiaj rozpoczęły się prace związane z przebudową 500-metrowego odcinka ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Prawdziwe utrudnienia w ruchu odczujemy za tydzień - 10 czerwca. Wtedy drogowcy planują wprowadzić ruch wahadłowy. Paraliż komunikacyjny ul. Świętokrzyskiej jest praktycznie pewny.

Przypominam, iż w ramach inwestycji zostanie zbudowany blisko 100-metrowy odcinek ul. Orląt Lwowskich. Odcinek ulicy Świętokrzyskiej od pętli do 11-ego Listopada zostanie rozebrany i wybudowany od podstaw. Dodatkowo mieszkańcy okolicznych budynków zyskają chodniki, ścieżkę rowerową oraz oświetlenie. Wszystko to  dzięki powstałej rezerwy finansowej po budowie Alei Havla.
Wciąż nie jest pewne czy zostanie zlikwidowane uwypuklenie na wys. nr 60 - jeden z głównych powodów zatoru na ww. ulicy.


8 komentarzy:

 1. Fatalnie zaplanowano ten remont, nie ma żadnej alternatywy objazdu. Koszmarne pół roku się zapowiada, wszystkie przyległe osiedla będą uwięzione. Idiotyczny plan!

  Rozwiązaniem byłoby zjechanie na rowerze do pętli tramwajowej, zostawienie tam roweru i przesiadka do komunikacji miejskiej. Jest nawet specjalny parking – ze stojakami, z daszkiem nawet, ogrodzony! Ciekawe, ile to kosztowało? Niestety, jest bezużyteczny jak Ferrari w Himalajach, nikt z niego nie korzysta, gdyż zostawić rower na cały dzień jest równoznaczne z jego stratą. Malownicza tabliczka informuje, że pies z kulawą nogą nie dozoruje tego miejsca i rowery można kraść, o ile ktoś odważy się tam go pozostawić... Bareja lepiej by tego nie wymyślił.

  OdpowiedzUsuń
 2. To będzie istny koszmar. Teraz są korki i od prawoskrętu z Havla w Świętokrzyską do Kowal jedzie się 20-30 min. w godzinach szczytu to teraz czas wydłuży się dwukrotnie. A za pętlą jest wiele miejsca żeby zrobić ładny objazd do południowych dzielnic miasta, tylko trzeba chcieć ułatwić mieszkańcom życie! Dantejskie sceny będą się działy ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czołem
  Remont jezdni ulicy Świętokrzyskiej jest przeprowadzany na zlecenie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) wiec sugeruję aby wszelkie nasze zapytania, uwagi odnośnie tegoż remontu słać na adres DRMG (sekretariat@drmg.gdansk.pl). Jak będą dostawać setki maili w sprawie remontu Świętokrzyskiej to może poważnie podejdą do sprawy!!! Ciągłe pisanie na forach, czatach i blogach itp do niczego nie prowadzi. A wszystko wskazuje na to że czeka nas 7 miesięcy mordęgi. Wykonawcą prac jest WPRD Gravel, która raczej nie słynie z jakości i szybkości wykonywanych robót.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak zrobiłem, napisałem do nich. Ciekawe, czy coś odpowiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,14043944,Remont_ul__Swietokrzyskiej__Kierowcy_boja_sie_ruchu.html

  - Ustaliliśmy, że do końca czerwca na pewno nie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy - mówi Włodzimierz Bartosiewicz. - Komunikacja na ul. Świętokrzyskiej będzie odbywać się tak, jak do tej pory, w dwóch kierunkach. Jeżeli miałby zostać wprowadzony ruch wahadłowy, to tylko i wyłącznie na kilka tygodni trwania inwestycji, najprawdopodobniej w lipcu. Liczmy jednak, że uda nam się całkowicie wyeliminować to rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypowiedź tego Pana można spuentować tylko tak: bla bla bla. Ruch wahadłowy będzie i w mojej ocenie już w czerwcu. Wymiany jezdni z podbudową nie da się wykonać przy włączonym ruchu jednym z pasów. To zagraża bezpieczeństwu! Dziś jechałem ok. 6 nic się nie działo, wczoraj ok. 18 też już nic się nie działo. Jak będą pracować po 8godz to remont będzie trwał na bank przez 7 miesięcy albo i dłużej.
  PS.
  szkoda że Gospodarz bloga nie bierze udział w dyskusji. Odnoszę wrażenie że jest z wszystkiego zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  Czytam i analizuję Państwa wypowiedzi, następnie wyciagam wnioski i korespouję z urzędnikami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, jestem w trakcie poszukiwania taniej ekipy do wykonania remontu łazienki w moim mieszkaniu. Rozmyślam nad wynajęciem kogoś ze strony https://oferia.pl/wykonawcy/budowa-remont I tu rodzi się pytanie. Czy ktoś korzystał z tej strony i czy ludzie ogłaszający się na tej stronie są wiarygodni? Budżet mam ograniczony i typowe firmy są na ta chwile za drogie.

  OdpowiedzUsuń