. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Jak zmienić rozkład jazdy autobusu miejskiego (295) .

28 lipca 2013

Jak zmienić rozkład jazdy autobusu miejskiego (295)


Synchronizacja środków komunikacyjnych, a raczej jej brak to jeden z głównych zarzutów kierowanych do rzędników odpowiedzialnych za prawidłowy rozkład jazdy. Jak zmienić godzinę odjazdu/przyjazdu autobusu lub tramwaju opisuję poniżej na własnym przykładzie.
Od grudnia ubiegłego roku proszę gdański ZTM, aby pasżerowie linii 295 mogli przesiąść się na pętli Łostowice-Świętokrzyska do tramwaju, jednak pomimo obietnic do chwili obecnej korekty rozkładu jazdy nie uczyniono (minęło już 8 miesięcy).  Dla przykładu czytelnik mojego bloga Pan Maciej (mieszkaniec Sopotu) postanowił poprosić gdyński ZKM o przyspieszenie odjazdu linii 177 z sopockiego Brodwina, tak aby pasażerowie mogli sprawnie przesiąść się do SKM-ki na przystanku Kamienny Potok. Pan Maciej pozytywną odpowiedź otrzymał już po tygodniu i od 1-ego sierpnia linia 177 będzie funkcjonować wg. nowego rozkładu jazdy. Postanowiłem przesłać tę informację do gdańskiego ZTM i otrzymałem odpowiedź, iż od 05.08.2013r. będą korekty w rozkładzie jazdy m.in. linii 295.

5 komentarzy:

 1. Tylko jakie korekty? Oby to się zgrało. Problem jest też w ciągu roku szkolnego, gdzie o jakiejkolwiek godzinie jadąc z miasta (tramwaj/175/162/262), dziwnym trafem 295 zawsze odjeżdża zanim wymienione wyżej busy dojadą do pętli.

  Nie wiem kto układał te rozkłady, ale zbyt mądry to on nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy wiadomo co ze zwężeniem przy lewoskręcie w Niepołomicką? Miały być jakieś badania....

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedź ZDiZ dnia 04.06.2013r. znajduje się w zakładce "Interwencje" - na chwile obecną zwężenia nie zlikwidują...

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, to może zbierzemy 15 podpisów?

  http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,14372031,Gdansk_jednak_odda_wladze_mieszkancom__Do_wydania.html#LokTrojTxt

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.
  Moja propozycja to budowa prawoskrętu z ul. Wilanowskiej w ul. Witosa - dodatkowego prawoskrętu aby bez problemu pojechać przez Chełm.

  OdpowiedzUsuń