. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: PKM poprawi komunikację poludniowych dzielnic Gdańska .

21 października 2013

PKM poprawi komunikację poludniowych dzielnic Gdańska

mat. prasowe
Mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska zyskają połączenie komunikacyjne z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Trasa autobusu 155 zostanie wydłużona aż do planowanego przystanku Jasień. Obecnie linia ta biegnie od pętli Łostowice-Świętokrzyska do Jaworzniaków. Zmiana usprawni podróżowanie z południa na północ Gdańska i powinna ucieszyć większość z nas. Dodatkowo autobusy 174  i 175 skrócą swoje trasy do pętli Siedlce
- to raczej zła informacja dla mieszkańców, którzy zamieszkują rejon Otomina i Maćkowy. Ważną informacją jest fakt, iż Pomorska Kolej Metropolitarna bieg zaczynać będzie w Gdańsku Głównym, a nie jak pierwotnie planowano we Wrzeszczu.

14 komentarzy:

 1. Witam, 155 na swojej trasie nie miało nawet 1min opóźnienia, po wydłużeniu trasy możemy o tym zapomnieć a rozkład jazdy będzie czystą abstrakcją tak jak w przypadku linii 262 jaworzniaków-pkpwrzeszcz.
  Tak długie trasy w tak zakorkowanych rejonach miasta nie maja racji bytu dojazd 155 do petli tramwajowej byl sensowny natomiast do PKM Kiełpinek z brakiem porozumienia odnośnie wspólnych biletow metropolitalnych jest dla mnie zadną alternatywą dojazdu do wrzeszcza.
  podsumowując czas dojazdu mieszkańców przy ul.
  guderskiego w rejony wrzeszcza:
  155+tramwaj = 155(pkm kiełpinek) +PKM
  z tym że bilet miesieczny dla aut. i tramw. jest jeden natomiast najprawdopodobniej ZTM będzie jezdzic na innych biletach niz PKM.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opinię przekazałem do ZTM. Moim zdaniem linia 262 "wpuszczona" w Świętokrzyską "nie wypaliła" z powodu powtarzających się opóźnień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletnie się z Panem nie zgadzam. Linia 262 jest wspaniałym rozwiązaniem dla wielu ludzi z południowych dzielnic i nie tylko. Pozwala na bezprzesiadkową podróż do Wrzeszcza oraz na ewentualną przesiadkę na SKM. Autobusy linii 262 zawsze są wypełnione - linia na pewno jest rentowna. Opóźnienia w godzinach szczytu występują, ale nie odbiegają od pozostałych linii. Do tej pory nie słyszałem negatywnych opinii na temat koncepcji przebiegu tej linii.
   Szanując Pańską pracę w tworzeniu Bloga, proszę o przekazanie również mojej pozytywnej opinii do ZTM.

   Usuń
  2. Nie wypaliła? Moim zdaniem jest całkiem dobra, autobusy nie jeżdżą puste, nie trzeba się przesiadać jadąc z Wrzeszcza... Korki i opóźnienia? No cóż - w Gdańsku niewiele jest miejsc gdzie w godzinach szczytu autobusy jeżdżą punktualnie.
   Szkoda tylko, że 262 nie jeździ w weekendy. Inna sprawa to katastrofalny brak weekendowego skomunikowania 162 z 295 na pętli. W starym rozkładzie linii 295 autobus 162 przyjeżdżał (wg rozkładu) z Wrzeszcza 1 minutę przed 295 i czasami udawało się przesiąść. Teraz planowo 162 przyjeżdża 2 minuty po odjeździe 295 więc szans nie ma absolutnie żadnych. Gdyby była możliwość poruszenia tej sprawy - byłbym wdzięczny.

   Usuń
 3. Dziękuję za wyrażenie opinii. Na Pana/Pani prośbę przekazałem powyższe do ZTM.
  Swoją drogą drodzy Czytelnicy chciałbym zwrócić wysoką kulturę komentarza, Czytelnik z moją opinią się nie zgodził, przedstawił argumentację i szanując zarówno moje i swoje racje dokonał komentarza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawy co za baran wpadł na pomysł ukrócenia 174 i 175?!

  Jak będę chciał wrócić z miasta to mam specjalnie w tramwaj wsiadać? Jak ktoś jeździł na biletach jendoprzejazdowych to może już o tym zapomnieć.

  No i nie trzeba chyba już wspominać o tym, że te obydwa autobusy dowożą np. mnie i innych uczniów do szkół na Kartuskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Linie 174 i 175 będą pokrywać się z tramwajem.. Dlatego napisałem, iż to zła informacja..przeczytaj proszę mój wpis http://gdanskpoludnie.blogspot.com/2013/01/petla-tramwajowa-ostowice-bubel-czy.html
   Pętla to często utrudnienie...

   Usuń
 5. Panie Pawle dlaczego macie tak źle rozpisane rozklady jazdy linii takich jak 113 i 213 z pętli Lostowice Świetokrzyska od 21:00 do 22:40.O godzinie 21:08 jest 213 a 21:10 jest 113 a później tak samo tylko dlaczego dopiero za 28 minut???

  OdpowiedzUsuń
 6. Pan/i pyta się mnie dlaczego jest źle rozpisany rozkład jazdy? To ZTM układa rozkład. Co autor komentarza miał na myśli?
  Proszę podpisać się chociaż imieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chciałbym aby ZTM zrobił korektę tych dwóch linii o danych godzinach powyżej.Szanuje to że pan odpisał i chciałbym aby pan przekazał tą informacje-prośbę ZTM.Z góry dziękuje.Grzegorz.

   Usuń
  2. Przenalizowałem zgłoszenie oraz przesłałem do ZTM prośbę o korektę rozkładu jazdy linii 113 i 213 w godzinach wieczornych.

   Usuń
  3. Bardzo dziękuje.

   Usuń
  4. Zmiana rozkładu jazdy już od 23.11.2013r! Nowy o zmianie 113 i 213 http://gdanskpoludnie.blogspot.com/2013/11/zmiana-rozkadu-jazdy-linii-113-i-213.html#links

   Usuń
 7. Jak puszczą linię 155 dalej to ciekawe jak to będzie zimą, kiedy autobusy nie mogę podjechać pod górkę pomiędzy przystankami Jaworzniaków i Elfów. Nie raz w zeszłym sezonie zimowym autobusy 155 i 262 (łączone - przegubowe) miały problem z podjazdem i kilka razy trasa była kończona na niedziałającym już przystanku Łostowice (obok Wieżycka) i resztę trasy trzeba było pokonać przez nieodśnieżone jeziorko lub cofnąć się na Wieżycką i poczekać np na 255 jadące do Kowal. Jeśli dalej będzie problem z podjazdem pod górkę pomiędzy Jaworzniaków a Elfów i dalej autobusy będą kończyć zimą trasę na Łostowice-Wieżycka, to co z przystankami od Jaworzniaków do PKM Jasień? A może jak już będzie linia 155 przedłużona, to ZDiZ uraczy mieszkańców południa regularnym odśnieżaniem ulic i chodników?

  OdpowiedzUsuń