. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Świętokrzyska jak nowa .

11 listopada 2013

Świętokrzyska jak nowa

Ulica Świętokrzyska zmienia swoje oblicze. Termin zakończenia przebudowy głównej ulicy w południowej części Gdańska dobiega ku końcowi. Umownie do 14 grudnia bieżącego roku prace wykonawcze powinny być zakończone. Jednak stan ich  jest bardzo zaawansowany i dzięki temu Wykonawca prawdopodobnie zakończy remont w połowie listopada czyli za kilka dni. Wykonywane są obecnie prace wykończeniowe głównie malowanie oznakowania pionowego i poziomego oraz związane z utrzymaniem zieleni.

5 komentarzy:

 1. Nie bardzo widzę tam miejsce na ścieżkę rowerową - czy jej uwzględnienie nie było czasem warunkiem dofinansowania or sth?

  OdpowiedzUsuń
 2. A ciekawe kiedy wyremontują totalnie rozwalony odcinek Świętokrzyskiej od Bergiela (przy zbiorniku) w stronę Kowal. Tam jest potrzebny pilny remont!

  OdpowiedzUsuń
 3. Typowej ścieżki rowerowej tam nie ma, jest chodnik łączony odpowiednim znakiem jako mieszany – dla rowerów, jak i pieszych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ktoś się orientuje, czy jest szansa na to, aby od ronda na pętli Łostowice Świętokrzyska puścić samochody na osiedla po lewej stronie? Obecnie dużo samochodów korkuje Świętokrzyską przez skręt w lewo na światłach. Wydawało mi się, że zrobią tam ulicę dla samochodów, ale widzę, że zrobili tylko prowizoryczny chodnik z latarniami i żółtymi barierkami. Latem jak znalazł, bo zimą pewnie tego nawet nie będą odśnieżać, ale gdyby pojechały tam samochody i autobusy, to odkorkowałaby się w dużej mierze Świętokrzyska.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nową Świętokrzyską prawdopodobnie zrobią do 2020r.
  Główna przyczyna korku na ul. Świętokrzyskiej moim zdaniem to uwypuklenie chodnika tuż przed skrętem w ul. Niepołomicką. Od trzech lat postulują o likwidację tego uwypuklenia...

  OdpowiedzUsuń