. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Będzie chodnik do Szkoły Podstawowej na Ujeścisku .

17 stycznia 2014

Będzie chodnik do Szkoły Podstawowej na Ujeścisku

fot. drmg.pl
Mieszkańcy osiedla Pięć Wzgórz już niebawem będą cieszyć się
z połączenia ciągiem pieszym z Ujeściskiem. Dzięki temu ulicą Porębskiego dojdziemy do Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska jeszcze
w pierwszym kwartale 2014 roku ogłosi przetarg na wykonanie tej inwestycji. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców południowych dzielnic Gdańska.
W ramach projektu zostanie wykonany chodnik, ławki w ilości 10 sztuk oraz kosze na śmieci, celem poprawy bezpieczeństwa zostaną zamontowane również oświetlenie ciągu.
Dodam, iż o wykonanie tej inwestycji wnioskowałem z Budżetu Obywatelskiego jednak mój wniosek pokrywa się z zakresem zadania inwestycyjnego prowadzonego przez DRMG.. 
Więcej TUTAJ.

2 komentarze:

  1. Mam pytanie, czy w zwiazku z tym dzieci z ulicy porebskiego (np osiedle hossa) beda mogly uczeszczac do szkoly na czluchowskiej, czy dalej na wielkopolska? Wiadomo, gdzie jest blizej. Bede wdzieczny za odpowiedz

    OdpowiedzUsuń
  2. Na chwile obecną nic mi nie wiadomo, aby rejonizacja miała się zmienić, ale połączenie osiedli będzie na pewno solidnym argumentem.

    OdpowiedzUsuń