. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Mieszkańcy postulują o poprawę komunikacji .

02 lutego 2014

Mieszkańcy postulują o poprawę komunikacji

Postulat mający na celu poprawę komunikacji miejskiej na osiedlu Pięć Wzgórz poparło 563 osoby! My mieszkańcy wnioskujemy o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów dla naszego osiedla. Pan Prezydent Lisicki oraz zastępca dyrektora ZTM ds. przewozów pasażerskich Sebastian Zomkowski wysłuchali przedstawionych argumentów i omówione zostały ewentualne możliwości poprawy transportu publicznego dla osiedla Pięć Wzgórz. Rozważa się zwiększenie częstotliwości kursowania linii 295, zmianę trasy linii 262 o Zakoniczyn, a nawet nowy przystanek autobusowy celem zwiększenia potencjalnego popytu pasażerskiego.
Kolejnym etapem będzie spotkanie w Zarządzie Transportu Miejskiego, na którym zostaną omówione szczegóły.

4 komentarze:

 1. "zmianę trasy linii 262 o Zakoniczyn"

  Jakoś sobie tego nie wyobrażam w kierunku do Wrzeszcza. Autobus przegubowy (a chyba tylko takie jeżdzą na 262) na lewoskręcie w Bergiela zablokuje Świętokrzyską. To skrzyżówanie zresztą dla przegubowca będzie chyba kłopotliwe w każdą możliwą stronę.

  OdpowiedzUsuń
 2. 262 w godzinach szczytu i tak potrafi się spóźnić o kilkanascie minut, a tu teraz miałby zakręcać jeszcze na Zakoniczyn? Bezsens

  OdpowiedzUsuń
 3. W godzinach szczytu linia 262 jest bardzo obciążona. Ze względu na swoją długość zdarzają się częste opóźnienia. Dodatkowe wydłużenie tej linii spowoduje pogłębienie tego problemu, a przez to straci ona swoją atrakcyjność - uniemożliwi jakiekolwiek przesiadki. Lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu 295.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam.
  Bardzo proszę o podpisywanie się pod komentarzami (np. imieniem oraz informacją, z którego przystanku korzystasz...)

  OdpowiedzUsuń