. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Kolejna publiczna szkoła na gdańskim południu .

21 marca 2016

Kolejna publiczna szkoła na gdańskim południu


Od nowego roku szkolnego Morska Niepubliczna Szkoła Podstawowa przy ul. Rogalińskiej, zlokalizowana przy torach tramwajowych tuż obok alei Havla będzie publiczna, tak więc i darmowa.
To bardzo dobra wiadomość dla wielu rodziców mieszkających w południowej części Gdańska. Nowa publiczna szkoła w tej części miasta znacznie odciąży przepełnione placówki, głównie szkołę podstawową numer 12 (ul. Człuchowska - Ujeścisko) i nr 8 (ul. Dragana - Chełm). Szkoła Morska pomieści nawet 500 uczniów, obecnie niespełna 100 dzieci tam nie uczęszcza, a główną przyczyną tego jest zapewne czesne w wysokości 600 złotych. Od września pierwszeństwo w przyjęciu będą mieć dzieci z ulic Nieborowskiej i Rogalińskiej. Jeżeli pozostaną wolne miejsca będą też przyjmowane dzieci z dalszej okolicy. Przypomnijmy, że szkoła ta funkcjonuje od września 2014 roku i  zbudowana została na gruncie przekazanym firmie Gedbud z Pruszcza Gdańskiego, która wygrała konkurs ogłoszony przez miasto na użytkowanie wieczyste.
4 komentarze:

  1. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że są takie miejsca bo wtedy można chodzić na dodatkowe kursy. Jak ja już widziałam na stronie https://earlystage.pl/pl/szkola/gdansk to moim zdaniem możemy bez problemu wybrać gdzie w Gdańsku wyślemy dzieci na dodatkowy angielski.

    OdpowiedzUsuń