. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: [Aktualizacja] Nowe mieszkania TBS i nowa droga na gdańskim południu .

11 lipca 2016

[Aktualizacja] Nowe mieszkania TBS i nowa droga na gdańskim południu

Kolejne inwestycje mieszkaniowe w południowej części Gdańska. Towarzystwa Budownictwa Społecznego planują kilkaset nowych mieszkań.  Nowe budynki powstają przy ulicy Unruga oraz
Piotrkowskiej i Człuchowskiej o czym pisałem w artykule Nowe mieszkania TBS. Jako mieszkaniec południowej części Gdańska, która bardzo dynamicznie się rozwija obserwuję okolicę i analizuję rozwój tej części miasta. Dlatego chciałbym się skupić na DRODZE do budowanych bloków przy Unruga. Miejska spółka TBS Motława w ramach inwestycji buduje drogę, to rzecz normalna przecież mieszkańcy do bloków muszą dojechać. Osiedle Unruga to obecnie dwa bloki mieszkalne w budowie i około 200-300 metrowa droga, a na poniższych zdjęciach widać już niemal gotowy chodnik, przyłącza elektryczne właśnie drogę.  Niby nic dziwnego droga jak to droga, ale czy nie lepiej, aby wybudować ową drogę w innej lokalizacji choćby w celu rozkorkowania Ujeściska...(oczywiście nowi mieszkańcy też muszą do domu dojechać).
Poniżej zdjęcia w trakcie realizacji inwestycji.
 

7 komentarzy:

 1. Dla ciebie to jak splunąć, wybudować drogę w innej lokalizacji. A co na to mpzp? Czasami trzeba pomyśleć zanim się coś napisze. Nie masz innych ciekawszych tematów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje za przedstawienie swojego stanowiska w przedmiotowej sprawie.
  Proszę o podpisywanie się pod komentarzami.

  OdpowiedzUsuń
 3. MPZP przewiduje drogę również w drugą stronę: na zachód, przez nieurodzaje, dołączoną do Nowej Bulońskiej Południowej na wysokości przedszkola i szkoły przy ul. Lawendowe Wzgórze.
  Nawet działki pod tą drogę są już wydzielone.

  OdpowiedzUsuń
 4. A kiedy ta droga zostanie wybudowana?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe inwestycje, gdybym tylko mieszkała w Trójmieście, być może skusiłabym się na którąś z nich :) Póki co przyglądam się, jak powstają wrocław nowe osiedla, wyglądają przepięknie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie ja się nigdy nie interesowałam takimi mieszkaniami i przede wszystkim chciałam mieć mieszkanie własnościowe. Dlatego również praktycznie bez zastanowienia zdecydowałam się na ofertę https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html i muszę przyznać, że na pewno wybrałam dobrze.

  OdpowiedzUsuń