26 listopada 2016

Brak maskotek w Biedronce

Gang Świeżaków to kolekcja maskotek, która bardzo spodobała się najmłodszym Klientom sieci Biedronka. Po uzbieraniu 60 naklejek lub 30 i za dopłatą 19,99 zł można otrzymać upragnioną maskotkę, a na buzi naszych pociech pojawi się uśmiech. Obecnie w dyskontach występuje ich brak ze względu na olbrzymie zainteresowanie jednak Biedronka obiecuje wszystkim zainteresowanym możliwość odbioru Świeżaka, w tym celu wystarczy zadzwonić na infolinię (numer dostępny w sklepie) podać swoje dane osobowe i numer telefonu oraz cierpliwie czekać.

 Moje przemyślenia dotyczące akcji Gang Świeżaków.
Chciałbym się odnieść do wielu komentarzy o braku maskotek w sieci Biedronka.
Po pierwsze każda promocja tego typu oparta jest na prognozach i szacunkach.
Po drugie nie ma szans w 100% zdefiniować ile w skali sieci Klienci odbiorą maskotek (ryzyko błędu, rodzaj maskotki, lokalizacja sklepu, plan taryfowy).
Po trzecie jest 8 rodzajów maskotek i ponad 2700 sklepów, w którym sklepie oraz w jakim planie taryfowym czyli czy z dopłatą 19,99 czy bez Klienci będą odbierać maskotki to okazuje się w dopiero w rzeczywistości.
Po czwarte zakładam, że Biedronka posiada system umożliwiający monitorowanie stanu magazynowego maskotek z podziałem na sklep i rodzaj maskotki to umożliwia ewentualne przesunięcia pomiędzy sklepami.
Po piąte dostawca Świeżaków to rewelacyjna firma TCC, która organizuje promocje dla wielu koncernów nie tylko w Polsce i zapewne przy akceptacji Biedronki dostarczy jeszcze odpowiednią ilość maskotek.
Po szóste to promocja i nagrody są oferowane w odpowiedniej ilości.
Po siódme to pierwsza taka promocja organizowana przez dyskont (promocja pomostowa), gdyż już Biedronka zapowiada kontynuację dalszych działań związanych z pluszakami.
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska