01 lutego 2017

Hospicjum Pomorze Dzieciom potrzebuje NASZEGO WSPARCIA


Hospicjum Pomorze Dzieciom powstało w listopadzie 2014 r. z inicjatywy ludzi związanych od lat z domową pediatryczną opieką paliatywną, nieustannie wierzących w jej sens, chcących się uczyć i rozwijać, by jak najlepiej służyć maluchom.  Trafiają do nas dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki tak maleńkie, że mieszczą się na jednej dłoni, kilkuletni marzyciele o tak ogromnym harcie ducha, że każdego dnia zaskakują zespół hospicjum swoją mądrością, świadomością i umiejętnością cieszenia się z życia mimo przeciwności, w końcu nastolatkowie…którym przyszło dojrzeć dużo, dużo szybciej…


Hospicjum zapewnia fachową opiekę lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną i psychologiczną 24 h/dobę we wszystkie dni w roku. Dojeżdża do chorych dzieci w promieniu ponad 100 km od Gdańska, wypożycza nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny, umożliwiający bezpieczny pobyt dziecka w domu, świadczy opiekę socjalną, wspiera rodziny w okresie żałoby (indywidualnie oraz Grupa Wsparcia). Miesięczny koszt kompleksowej opieki hospicjum wynosi średnio 90 tys. zł. Z miesiąca na miesiąc sytuacja hospicjum jest niepewna. Utrzymuje się wyłącznie dzięki darowiznom. Wyznaje i kieruje się zasadą: „Skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

Przekaż 1% podatku na Hospicjum Pomorze Dzieciom
W formularzu PIT wypełnij rubrykę:
„Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.

Nazwa OPP: Hospicjum Pomorze Dzieciom
Numer KRS: 0000523966
W pozycji „Wnioskowana kwota” należy wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku.
Hospicjum uruchomiło szybkie, BEZPŁATNE i łatwe rozwiązanie rozliczenia pitów również przez internet na http://www.pomorzedzieciom.pl/hospicjum/pomoz/przekaz-1.php.
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska