. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Rejonizacja szkół w Gdańsku - Im dalej do szkoły tym lepiej! .

15 lutego 2017

Rejonizacja szkół w Gdańsku - Im dalej do szkoły tym lepiej!

Im dalej do szkoły tym lepiej! Dzieci z ul. Porębskiego (numery od 33 nieparzyste i od 50 parzyste do końca) przynależą do Szkoły Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej – skarżą się rodzice. Przecież to 2 km! Bliżej jest do SP nr 12 przy ul. Człuchowskiej i upublicznionego Olimpijczyka...
Z kolei dzieci zamieszkałe przy Porębskiego (od nr 8 do 48 parzyste i od 9 do 31) według nowej rejonizacji należą do szkoły Olimpijczyk zlokalizowanej właśnie przy Porębskiego nr 4 i dla nich droga do szkoły jest o wiele krótsza! Do wspomnianego Olimpijczyka z „górnej partii” Porębskiego byłoby zdecydowanie bliżej. Obecnie niektórzy mają szkołę pod nosem, a inni są zmuszeni ponad 2 km pokonywać, aby do niej dotrzeć.  Grafika obrazuje jak wygląda rejonizacja.1 komentarz:

  1. Mieszkam na samej górze Porębskiego i właśnie próbuję znaleźć w tym logikę.. Jedynym usprawiedliwieniem mógłby być fakt, że planuje się wysłać od 2020 r. dzieci z górnej partii Porębskiego do nowej szkoły przy ul. Jabłoniowej. Jednak wierzyć mi się nie chce, że stworzyliby także jakieś sensowne dojście przez te łąki. Jeśli pozostanie opcja z wysyłaniem dziecka do SP86 będę walczyć jak lwica o miejsce w SP12 dla syna, do którego obecnie chodzi wciśnięta tam córka.

    OdpowiedzUsuń