. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Wypadek na Świetokrzyskiej .

15 kwietnia 2017

Wypadek na Świetokrzyskiej

Kolejny wypadek na feralnym zakręcie ul. Świętokrzyskiej. Niestety święta nie dla wszystkich będą radosne… Przypominam, że zwróciłem się z apelem do gdańskich urzędników, aby poprawić bezpieczeństwo w miejscu, w którym jest wiele kolizji i wypadków, co opisałem tutaj: [Urzędnicy odpowiadają] Niebezpieczna Świętokrzyska - częste wypadki. Przedstawiciel Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku obiecał, że w 2017 roku zostanie wykonane na obu łukach poziomych, na obu kierunkach, wtopione w nawierzchnię jezdni symbole znaków pionowych z grupy znaków ostrzegawczych o symbolu A-30 (inne niebezpieczeństwa) oraz napis wypadki zastosowanie w poprzek jezdni pasów wibracyjnych.
Niestety urzędnicy nie zdążyli przed kolejnym wypadkiem…

3 komentarze:

 1. jak zwykle wszystko wina urzędników, oczywiście nie kierowców. Nieważne, że opony letnie, że jezdnia mokra, że prędkość nie ta. Wszystko nieważne. Wina urzędników oczywiście GRATULUJĘ!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na wstępie dodam, że nie obwiniam urzędników za ten wypadek. Faktem jest, że to kierowcy powodują wypadki (nie urzędnicy) i, że wciąż czekamy na zmiany zapowiadane przez urzędników.
  Podejrzewam, że nawet po zmianach na tym łuku niestety będzie dochodzić do kolizji/wypadków, oby jak najmniej...

  Drogi Czytelniku,
  podpisz się imieniem i nazwiskiem, zapraszam do merytorycznej dyskusji.

  OdpowiedzUsuń