04 maja 2017

Nowa Warszawska bez nowej ulicy…

Projekt Nowej Warszawskiej to trasa tramwajowa i infrastruktura pieszo-rowerowa. Realizacja tej inwestycji uzależniona jest od uzyskania wsparcia z funduszów unijnych i planuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat zostanie oddana do użytkowania.  Nowy odcinek trasy tramwajowej będzie zaczynał się od al. Havla (na wysokości Szkoły Morskiej), dalej po istniejącym odcinku Nowej Warszawskiej, a następnie rezerwą terenową przez rejon istniejącej pętli autobusowej na Ujeścisku, aż do skrzyżowania z ul. Jabłoniową.
Projekt zakłada również  wybudowanie krótkiego odcinka ul. Nowej Bulońskiej Południowej do ulicy Lawendowe Wzgórze, który ułatwi dotarcie do planowanej szkoły i przedszkola przy Jabłoniowej.
Finalnie trasa tramwajowa zakłada możliwość jej przedłużenia ul. Nową Bulońską Południową lub ul. Nową Unruga. Ten drugi wariant skrupulatnie przedstawił Pan Marek Nakonieczny z pracowni Alter Polis (doradza urzędnikom w sprawie rozwoju komunikacyjnego Gdańska) na spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami na temat trasy GPW (Gdańsk-Południe-Wrzeszcz). Następnie proponowana trasa miałaby docelowo połączyć się z ul. Nową Świętokrzyską.
Obecnie prace są na etapie decyzji środowiskowych, a inwestycja jest wpisane do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych Gdańska do 2023 roku.

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska