27 sierpnia 2018

Wilanowska niemal gotowa

Sporo utrudnień w okresie wakacyjnym mieszkańcy południowych osiedli Gdańska doświadczyli z powodu budowy tunelu dla pieszych łączącego dwie części Jaru Wilanowskiego. Jeden z głównych szlaków komunikacyjnych, ulica Wilanowska została od połowy czerwca całkowicie zamknięta.
Pierwsze dni zaskoczyły wielu kierowców, poniżej zdjęcie z Al. Havla...
Wiele utrudnień spotkało również pasażerów komunikacji miejskiej, zmieniono trasy kursowania linii 118, 262 i N4, a warto pokreślić, że autobus linii 118 zapewniał bezpośredni dojazd miejszkańcom Ujeściska i Chełma do centrum o czym pisalem tutaj: [Wilanowska nieprzejezdna do odwołania]. Niemal 6 milionów złotych z miejskiego budżetu na rozwoj terenów rekreacyjnych! Co jeszcze zyskają mieszkańcy? Portal gdansk.pl w artykule pt. "Budowa tunelu pod ul. Wilanowską. Co dzieje się na placu budowy?" z dnia 26.07.2018 r. informuje:
Równolegle tworzone są miejsca rekreacji dla dzieci i młodzieży, place sąsiedzkie oraz nowe chodniki. Po dwóch stronach Jaru Wilanowska przygotowano także konstrukcję pod trybuny i nawierzchnię pod place zabaw. Nasadzone zostaną też nowe drzewa i krzewy. Budowane są także ścieżki, po których będzie można wygodnie spacerować i pobiegać, zainstalowane zostanie także oświetlenie i monitoring. Na terenie jaru zaplanowano m.in. skwer ze stawkiem oraz miejsce do ćwiczeń Tai Chi. Najmłodsi zyskają nowy plac zabaw „Lokomotywa”, a trochę starsi plac sprawnościowy oraz linowy. Nie zabraknie także małej architektury.
Ulica Wilanowska zamknięta:

Wielka dziura w jezdni: 

Tunel dla pieszych:


Po lewej stronie zdjęcia widać początek nowego zejścia dla mieszkańców:
Schody, dużo schodów... i brak możliwości zejścia dla osób z wózkami dziecięcymi:


Uszkodzenie schodów (zgłoszone do Dyżurnego Inżyniera Miasta):

Piękne tereny rekreacyjno-sportowe. Moją inspiracją atrakcyjności Jaru Wilanowskiego jest projekt w Budżecie Obywatelskim 2019 nr 3 [Boisko wielofunkcyjne: os. Pięć Wzgórz/Jaworzniaków]. Wspólnie z sąsiadem Adrianem złożyliśmy wspomnianą inicjatywą i zachęcamy do głosowania.


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska