. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Zmiany na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej, Guderskiego i Ateny .

01 września 2018

Zmiany na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej, Guderskiego i Ateny

Drogowcy wykonali nowy wlot w ul. Ateny oraz wydzielili prawoskręt w stronę Kowal. Zmiany spowodowane są budową szkoły metropolitalnej, a mieszkańcy południowych osiedli dzięki tym korektom w układzie drogowym powinni uzyskać większą przepustowość newralgicznego skrzyżowania, które utrudnia jazdę wielu kierowcom.


Widok z ul. Ateny w stronę Guderskiego:


4 komentarze:

 1. Niestety takie rozwiązanie spowodowało również znaczące utrudnienie skrętu w lewo z ul. Guderskiego na Świętokrzyską jak również bardzo niebezpieczny lewoskręt z powodu zasłaniania widoczności przez kierowców skręcajacych z nowego lewoskretu Świętokrzyskiej do Guderskiego. Nie trzeba wspominać o wiekszych korkach na wyjeździe z wielu osiedli na ulicach Guderskiego Jaworzniaków i innych. Wiecej w sprawie płynności ruchu spowodowałoby zbudowanie zatoki autobusowej na Świętokrzyskiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz żeby z Guderskiego skręcić w lewo w stronę Gdańska, to trzeba przepuścić całe Kowale, co spowodowało jeszcze większe korki. Skrzyżowanie bubel.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na tym skrzyżowaniu potrzebne jest rondo, a nie kolejne pasy czy światła. Wyjazd z Guderskiego do Gdańska to dramat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez to "genialne" rozwiązanie, teraz na Guderskiego jest pilnie potrzebny sygnalizator KIERUNKOWY (skręt w lewo, w Swiętokrzyską)bo w godzinach szczytu to jest dramat.

  OdpowiedzUsuń