. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Linia 118 ponownie pojedzie do centrum jednak znacznie rzadziej .

21 listopada 2018

Linia 118 ponownie pojedzie do centrum jednak znacznie rzadziej

Od soboty mieszkańcy Ujeściska i Chełma odzyskają bezpośrednie połączenie do Gdańska Głównego. Przypominam, że w związku z budową wiaduktu Biskupia Górka od lipca został wstrzymany ruch drogowy przez Zaroślak, a w konsekwencji nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii 118 i 108 oraz nocny N4 po kilkumiesięcznej przerwie wracają na swoje pierwotne trasy przez Stary Chełm, a tymczasowa linia 918 zostaje zawieszona.
Opublikowany rozkład [118] obowiązujący od 24.11.2018 (sobota) oznacza gorszą ofertę przewozową dla pasażerów korzystających codziennie z tej linii. Zarząd Transportu Miejskiego "okroił" ofertę aż o 14 kursów. Do lipca dziennie 118 kursował 58 razy, od listopada będzie to tylko 44. Ilościowa analiza funkcjonującej komunikacji jeszcze przed zamknięciem Zaroślaka dla ruchu tutaj: [Analiza komunikacji miejskiej w okolicy].

Więcej: [ZTM w Gdańsku]

Rozkład jazdy 118 obowiązujący do lipca:


1 komentarz:

  1. I to jest właśnie zachęcanie władz Gdańska do korzystania z komunikacji miejskiej. Środek dużego osiedla, a autobus wjeżdża w szczycie co 20 minut.

    Oczywiście można sobie podejść na przystanek Ujeścisko, ale nie każdy ma tam blisko. Brak słów.

    Potem się wszyscy dziwią, że większość woli jechać samochodem.

    OdpowiedzUsuń