23 stycznia 2019

Bezpieczne przejście dla dzieci przed Olimpijczykiem

Ostatnia sytuacja podczas której dzieci ze szkoły chciały przejść na drugą stronę jezdni i żaden z kierowców nie raczył nawet zwolnić wręcz zmusiła mnie do wyjścia na środek ulicy. Następnie wstrzymałem ruch, aby dzieciom umożliwić powrót do domu. To zdarzenie zmobilizowało mnie do działania.
Przecież bezpieczne i wyniesione przejście z informacji, które posiadałem powinno powstać w ubiegłym roku. Wykonałem kilka telefonów do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, usłyszałem temat w toku, urzędnicy czekają na decyzję itd.. Na prośbę Inżynierii Ruchu napisałem maila z moją propozycją lokalizacji bezpiecznego przejścia przed Zespołem Szkolno - Przedszkolnym "Olimpijczyk" i połączyłem ten pomysł z projektem wygranego projektu z Budżetu Obywatelskiego "Park rekreacyjny na osiedlu Pięć Wzgórz". Reakcja GZDiZ bardzo szybka (w przeciwieństwie do działań ZTM). Kilka wiadomości, a w tym czasie przedstawiciel Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice oraz Olimpijczyka wyrazili swoje poparcie. Rada dzielnicy kontynuowała temat z GZDiZ, ponadto urzędnicy już kontaktowali się z pomysłodawcą projektu BO, aby lekko zmodyfikować projekt właśnie w celu realizacji bezpiecznego łącznika od wejścia do szkoły chodnikiem aż przez przejście dla pieszych na drugą stronę jezdni. Przypominam, że o bezpieczne przejście postulowałem już wcześniej [Akcja Olimpijczyk].
Warto nadmienić, że jeden z internautów o nicku bartosz_wkl mam wrażenie, że miał niemal taki sam lub zbliżony pomysł gdyż w przeszłości w komentarzu wspomniał o połączeniu projektu parku rekreacyjnego z bezpiecznym przejściem. Czekamy na uzgodnienia i możliwości realizacji inicjatywy. Trzymamy kciuki.

Propozycja:

Projekt Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni:
Materiał: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
Pismo Urzędu Miejskiego do Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska:

Projekt Parku rekreacyjnego na os. Pięć Wzgórz:

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska