25 lutego 2019

Wybory do Rad Dzielnic niebawem

Już 24 marca odbędą się wybory do rad dzielnic, a w południowej części Gdańska chętnych do sprawowania funkcji radnych nie brakuje. W dzielnicy Ujeścisko-Łostowice jest aż 49 kandydatów na 21 mandatów - to drugi wynik pod względem ilości kandydatów w Gdańsku,natomiast w nowej dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe są 33 osoby na 15 miejsc, a na Jasieniu 29 chętnych na 15 przewidzianych mandatów.

Warto dodać, że Rady Dzielnic będą dysponować trzykrotnie większymi budżetami niż było to dotychczas. Pula pieniędzy uzależniona jest od frekwencji w wyborach, dlatego warto zachęcać sąsiadów do głosowania. Dotychczas Rada otrzymywała 4, 5 lub 6 zł na osobę. W nowej kadencji budżety będą wynosić odpowiednio: 12, 15 lub 18 zł na mieszkańca oczywiście w zależności od wspomnianej frekwencji.

Miło mi poinformować, że kandyduję do Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, lista dostępna [tutaj], a "sprawcą" mojej kandydatury jest zaprzyjaźniony Tomasz Torcz kandydat z dzielnicy Jasień. Nadmieniam, że mam spore oczekiwania do współpracy z nim oraz innym aktywnym mieszkańcem Przemysławem Halukiem - kandydatem z dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe.

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska