17 marca 2019

Szlaban podzielił mieszkańców

Do niedawna osiedle Vivaldiego na gdańskim południu oferowało kierowcom atrakcyjny skrót w kierunku ulicy Świętokrzyskiej i centrum. W lutym mieszkańcy postawili szlabany, a w związku z tym krótki odcinek ul. Hokejowej między Łuczniczą, a Niepołomicką nie jest już ogólnodostępny. Argumenty mieszkańców są konkretne i w pełni zrozumiałe: droga jest prywatna i to oni z własnej kieszeni płacą za bieżące jej utrzymanie oraz wszelkie remonty.

Po pierwsze: Finanse. Do wszystkich krytykujących tę decyzję pytam: kto z użytkowników nie będący właścicielem tego odcinka będzie partycypował w kosztach remontu czy odśnieżania tejże drogi? 
Po drugie: Bezpieczeństwo. Właściciele drogi to też rodzice i zapewne każdy z nas chciałby, aby dzieci zwłaszcza pod domem były bezpieczne, a wśród nagminnie łamiących przepisy kierowców to mało prawdopodobne. Dodam, że zaparkowanie auta też wymaga pewnego komfortu.
Po trzecie: Właściciel danego przedmiotu w tym przypadku drogi decyduje o jej przeznaczeniu. Kropka.

Dodam, że w przeszłości byłem przeciwnikiem szlabanów jednak mając na uwadze właśnie zaistniałą sytuację, iż kierowcy z drogi osiedlowej robią autostradę w pełni popieram inicjatywę postawienia szlabanów na os. Vivaldiego.Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska