30 września 2019

Budżet Obywatelski 2020 - potrójna wygrana

Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W gronie wygranych inicjatyw znajduje się projekt Gdańsk - Południe: lepszy i szybszy wyjazd z al. Havla – budowa lewoskrętu w kierunku obwodnicy, który zyskał głos 4 593 osób. Przypominam, że w zeszłym roku wygrał projekt mający na celu budowę prawoskrętu w kierunku centrum więcej: [tu]. W związku z tym Al. Havla powinna zyskać większą przepustowość, a My mieszkańcy szybszy wyjazd z południowych dzielnic Gdańska.

W dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zdobywając 2 732 punktów wygrał projekt Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę… (Bergiela, Cedrowa, Porębskiego, Przemyska + zmiany przy szkołach w dzielnicy) mający na celu inwestycje w różnych częściach dzielnicy. Miejsca postojowe na Porębskiego, Przemyskiej i Bergiela, plac zabaw na Cedrowej czy stojaki rowerowe przy szkołach SP nr 12 ul. Człuchowska, SP nr 86 Wielkopolska oraz przy Olimpijczyku szczegóły: [tutaj].

Ponadto w dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe do puli zwycięzców zakwalifikował się projekt [Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych ul. Platynowa] - 917 punktów.
Trzy zwycięskie projekty mojego autorstwa motywują do dalszego działania. Wszystkim mieszkańcom, sąsiadom i przede wszystkim Bogusi dziękuję za pomoc.


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska