. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Miejsca postojowe wybudowane, a auta zaparkowane na ulicy .

21 grudnia 2019

Miejsca postojowe wybudowane, a auta zaparkowane na ulicy

Fot. Dawid Michna
Wzdłuż ul. Porębskiego powstało ponad 50 miejsc postojowych, na które mieszkańcy czekali od ponad 10 lat. Koszt inwestycji to niemal pół miliona złotych. Nadmieniam, że inwestycja miała być zrealizowana już w 2011 roku jednak wówczas zabrakło środków finansowych. Obecnie ulica jest przejezdna i teoretycznie bezpieczniejsza. Prędkość aut zwiększy się ze względu na wrażenie szerokości i długości odcinka ulicy. Mając na uwadze właśnie bezpieczeństwo, w projekcie Budżetu Obywatelskiego 2020 pt."Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę" znalazła się pozycja poprawy bezpieczeństwa poprzez wyniesienie przejścia dla pieszych na wysokości Porębskiego 54. Warto wspomnieć iż, w budżecie Rady Dzielnicy na poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa w tym rejonie zarezerwowana jest kwota 20.000 złotych. Kierowców uprasza się o parkowanie na miejscach postojowych zamiast na ulicy.
Drodzy Mieszkańcy,
są ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas, aby poprawić komfort życia między innymi Wam poprzez poprawę komunikacji miejskiej, rozwój infrastruktury (miejsca postojowe, ciąg pieszo-rowerowy w kierunku Jabłoniowej) oraz projekty Budżetu Obywatelskiego. Zachęcam do aktywności i kontaktu ze mną lub z Radami Dzielnic.2 komentarze:

 1. Niestety przed wjazdem na osiedle Hossy (na końcu Porebskiego) w dalszym ciągu auta parkują na ulicy. Dosłownie parę metrów od wjazdu. Non stop stoi tam czarna skoda, z czasem dolaczyly do niej inne auta. W tym miejscu jest to szczególnie niebezpieczne ze wzgledu na wyjezdzające z osiedla samochody. Czy nie mozna postawic tam znaku z zakazem parkowania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   w związku z licznymi sygnałami od mieszkańców wystosowałem prośbę do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni o poprawę bezpieczeństwa i przeanalizowanie zaistniałej sytuacji.

   Usuń