. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Pamiętacie te klepisko? Komu się podoba nowe boisko? .

28 września 2020

Pamiętacie te klepisko? Komu się podoba nowe boisko?

Tuż przy szkole "Olimpijczyk" mieszkańcy Zakoniczyna popularnie zwanego osiedlem Pięć Wzgórz zyskali boisko o sztucznej nawierzchni z piłkochwytami o powierzchni 20x40m. Ponadto do dyspozycji jest układ ścieżek wykonanych z kostki betonowej oraz gliniasto-żwirowej, ławki i kosze na odpady. Ponadto w parku znajdzie się kilka zestawów do ćwiczeń (czekamy na realizację). Co więcej wyniesione przejście dla pieszych przed "Olimpijczykiem" zostało połączone ścieżką z parkiem, aby dzieci miały możliwość bezpiecznie uczęszczać do szkoły i z powrotem.  Dodatkowo przejście będzie doświetlone i znajdzie się przy nim minimum jedna elektroniczna tablica z pomiarem prędkości. Ponadto przy szkole do dyspozycji dzieci znajdzie się zadaszony stojak na rowery oraz nowy chodnik wzdłuż ul. Wieżyckiej, który będzie stanowił drugie dojście do szkoły. Dodatkowe inwestycje będą realizowane dzięki wygranemu projektowi Budżetu Obywatelskiego 2020 pt.: Zmieniamy dzielnice, sprawdź swoją ulicę…

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- pomysłodawca http://gdanskpoludnie.pl/
- email:gdanskpoludnie@gmail.com

1 komentarz:

  1. Mamy coraz więcej inwestycji w mieście, praktycznie co ulica jakiś plac budowy. Mój znajomy pracuje na takiej budowie właśnie, wypożyczają sprzęt od https://www.drial.pl/ znacie tą firmę? Posiadają w ofercie szeroki wybór maszyn różnego rodzaju, od minikoparek przez podnośniki do agregatów prądotwórczych. Rozsądne ceny, wysoki poziom obsługi.

    OdpowiedzUsuń