18 października 2020

Budżet Obywatelski kolejne inwestycje i nowa edycja

Budzet Obywatelski kolejne inwestycje  i nowa edycja
Mieszkańcy południowej części Gdańska zyskają kolejne boisko wielofunkcyjne. Gdzie? Tuż za pętlą komunikacyjną Łostowice-Świętokrzyska, obok zbiornika Augustowska. Inwestycja dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim, a celem realizacji jest stworzenie miejsca na aktywny wypoczynek. Już w listopadzie kolejne głosowanie i rywalizacja o zmiany w najbliższym otoczeniu. Jakie projekty w tym roku zgłosili mieszkańcy? Przedstawiamy kilka naszym zdaniem najciekawszych inicjatyw z naszego najbliższego otoczenia.
W dzielnicy Ujeścisko-Łostowice minimum dwa godne uwagi projekty: Boisko wielofunkcyjne na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko" oraz Multi Park pomiędzy zbiornikami retencyjnymi Świętokrzyska I i II. 
Na terenie Oruni Górnej - Gdańsk Południe mieszkańców na pewno zainteresuje inicjatywa pt. "Budowa schodów terenowych na skarpie od ul. Dywizji Wołyńskiej do ścieżki pieszej wzdłuż budynku Bruskiego 11 oraz budowa ścieżki pieszej wzdłuż tego budynku" oraz  "Miejskie przestrzenie na Festyny Dzielnicy, imprezy osiedlowe i rekreację. Łucznicza/Podleckiego/Przemian". Ponadto jest projekt monitoringu okolic zbiornika Augustowska oraz zagospodarowanie zielenią i mała architekturą, placem zabaw przy ul. Srebrnej.
Na gdańskim Chełmie corocznie kilka inicjatyw w Jarze Wilanowskim: kontynuacja rozbudowy Skate Parku czy kolejne boiska.
Ponadto w tym roku zagłosujemy na zielony budżet czyli parki kieszonkowe, ogrody deszczowe czy zagospodarowanie zieleni.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- pomysłodawca http://gdanskpoludnie.pl/
- email:gdanskpoludnie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska