31 października 2020

Porębskiego: poprawa bezpieczeństwa na łuku

Szeroka ulica  i proste odcinki sprzyjają kierowcom do nadmiernej prędkości. Ulica Porębskiego znajduje się w strefie tempo 30. Niestety systematycznie dochodzi tam do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, a nawet doszło do potrącenia dziecka. Ponadto wybudowany ciąg pieszo-rowerowy znajdujący się tuż za łukiem Porębskiego (patrz zdjęcie) zachęcił wielu spacerowiczów oraz rowerzystów do korzystania z urokliwego deptaka w kierunku Jabłoniowej. Również dzieci z Zakoniczyna uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 6 na Lawendowym Wzgórzu również korzystają z tego odcinka Porębskiego
W celu poprawy bezpieczeństwa Rada Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice przyznała 10 000 pln i już niebawem na łuku jezdni znajdzie się wyspa przejezdna-segregująca ruch wykonana z przebruku z zaniżonymi krawężnikami. Termin zakończenia prac to 20 listopada informuje Dział Inżynierii Ruchu.
Przyczyną niebezpieczeństwa jest nadmierna prędkość kierowców oraz brak wystarczającej infrastruktury. Brakujący odcinek chodnika zostanie wybudowany dzięki wygranemu projektowi "Zmieniamy dzielnice, sprawdź swoją ulicę"


Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska