11 listopada 2020

Wnioski po remoncie Kampinoskiej

Subiektywna ocena Przemysława Haluka - Przewodniczącego Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe, po remoncie fragmentu ulicy Kampinoskiej.
Widać, że zakończył się już remont fragmentu odcinka ulicy Kampinoskiej na wysokości pętli autobusowej. Jakie pozytywy? Na kilkuset metrach można w miarę równo przejechać samochodem. Płyty „nowe” z odzysku na pewno w lepszym stanie technicznym zastąpiły te stare, dziurawe.
Płyty drogowe zostały położone w miarę równo.  Na początkowym odcinku od strony ul. Srebrnej droga została poszerzona. Zlikwidowano w tym miejscu zapadnięty odcinek drogi, gdzie po większych opadach powstawała głęboka kałuża.
Przeniesiono przystanek autobusowy z pętli na prostą. Na pewno ułatwi to teraz wsiadanie pasażerom do autobusów. Autobusy na przystanku na pętli nie miały możliwości podjeżdżania równolegle do przystanku.
Pojawił się ponownie na pętli biletomat. Wydaje się, że nie miało to związku z przeprowadzonym remontem. 

Przy okazji remontu zyskali działkowcy. Dołożono i wyrównano płyty do wjazdu na ROD nad Oraną. Ponoć, żeby był lepszy dojazd pojazdów po śmieci, ale największym plusem remontu jest fakt, że nie zostanie zlikwidowany przystanek Kampinoska. Dla przypomnienia, przystanek autobusowy miał zostać zlikwidowany właśnie ze względu na zły stan techniczny tej ulicy.
To tyle pozytywnych aspektów remontu.

Niestety, wymiana płyt została przeprowadzona tylko na odcinku od ul. Srebrnej do pętli. Sama pętla nie doczekała się wymiany płyt. Na pętli załatano „plackami” asfaltu największe dziury i nierówności. Nieoficjalnie dlatego, że autobusy jeżdżą na niej i tak wolno i że jest to krótki odcinek służący tylko do zawracania.
Czy nie można było od razu zrobić i tutaj remontu nawierzchni?
Po co potrzebna jest aż taka szeroka pętla do zawracania, która ma prawie 10 metrów? Czy nie można było zmniejszyć szerokości i ułożyć na tym odcinku nowych płyt?
Można było wykorzystać ponownie te płyty, które były w lepszym stanie technicznym. 

Podsumowując. Ulica Kampinoska nadal czeka na porządny remont i asfalt. Zrobiony remont fragmentu Kampinoskiej nie poprawia w dużej mierze jakości jazdy na tym odcinku.
Jeśli wykonanie remontu miało być warunkiem, że przystanek Kampinoska nadal będzie w tym miejscu, to jest to jedyny pozytyw.

Przemysław Haluk: 
- Przewodniczący Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska