25 sierpnia 2021

Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę

Realizacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywateskiego w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice wkracza w decydującą fazę. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska opublikowała przetarg na część budowlaną, która obejmuje budowę miejsc postojowych, montaż wiaty rowerowej oraz budowę brakujących chodników. Oferty poznamy 10 września, a prace powinny zakończyć się w terminie 10 tygodni od daty podpisania umowy.
Mieszkańcy zyskają:
- 15 miejsc postojowych wzdłuż ul. Porębskiego (od ronda przy Biedronce do ronda  przy paczkomacie): 7 zatok po 2 i 3 stanowiska

- 15 miejsc wzdłuż ul. Przemyskiej (2 zatoki postojowe na 9 i 6 stanowisk)


- 4 miejsca postojowe przy bloku Bergiela 10 oraz pomiędzy rondem i przystankiem autobusowym


- kontynuacja brakującego chodnika na wysokości nr 62 i przebudowa miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych (zmiana usytuowania z prostopadłego na rownoległe)


- brakujący chodnik wzdłuż ul. Wieżyckiej 

- montaż wiaty rowerowej przy szkole podstawowej nr 12

Warto wspomnieć, że z uwagi na zbyt wysokie oferty, postępowanie na część oświetleniową zostało unieważnione. W skład tego zapytania ofertowego wchodziło doświetlenie wyniesionego przejścia dla pieszych i tablice z pomiarem prędkości przy Olimpijczyku ul. Porębskiego, doświetlenie przejścia przy SP86 ul. Wielkopolska i na ul. Porębskiego wys. nr 50 oraz tablice radarowe przy SP12 ul. Człuchowska.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska