07 stycznia 2022

Brakujący fragment chodnika już niemal gotowy


Kontynuacja realizacji wygranego projektu w budżecie obywatelskim w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice wkracza w końcową fazę. Tym razem wybudowano brakujący odcinek chodnika wzdłuż ulicy Porębskiego na wysokości budynku nr 62. Ta drobna inwestycja powinna ułatwić poruszanie się mieszkańcom w tej części okolicy.
Konieczna również była korekta miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych z prostopadłego na równoległe, aby poprowadzić wspomniany chodnik. Zwycięski projekt o nazwie "Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę… (Bergiela, Cedrowa, Porębskiego, Przemyska + zmiany przy szkołach w dzielnicy)" to dla mieszkańców korzyści w postaci zadaszonych wiat rowerowych, miejsc postojowych czy doświetlonych przejść dla pieszych, ponadto rozbudowa placu zabaw przy Cedrowej (realizacja procedur trwa).


Tak było do niedawna...

W konsekwencji mieszkańcy chodzili po ulicy pomiędzy samochodami, o poprawie bezpieczeństwa w tym miejscu pisałem w październiku 2020 roku.

Obecnie na jezdni znajdują się dwie wyspy segregujące ruch i odblaskowe słupki, które spowolniły ruch oraz "kierują" kierowców na prawą stronę jezdni. Ponadto pomimo obowiązującego zakazu parkowania i postoju (znak B-36) nie ma już problemu z parkującymi kierowcami na tym odcinku.
Projekt: Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę… (Bergiela, Cedrowa, Porębskiego, Przemyska + zmiany przy szkołach w dzielnicy) 
Budżet Obywatelski 2020 - wygrana
Ilość punktów: 2 732
Wartość projektu: 730 000 pln
Status: w trakcie realizacji
Wnioskodawca: Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska