26 marca 2022

Ruch wahadłowy na Piotrkowskiej

Gdańsk-Południe korki

Od wtorku, 29 marca mieszkańców południowych osiedli Gdańska czekają poważne utrudnienia w ruchu. Na na ul. Piotrkowskiej, który jest dla wielu kierowców popularnym skrótem od godzin porannych obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie przez całą dobę aż do 9 kwietnia. Zmiana ruchu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Ostrołęckiej spowodowana jest budową torowiska związaną z trwającą inwestycją Nowa Warszawska.
Uwaga: w sobotę (2-ego kwietnia) od godz. 20  do niedzieli (3-ego kwietnia) do godz. 10  ten fragment Piotrkowskiej zostanie zamknięty dla ruchu. Objazd ul. Człuchowską i ul. Świętokrzyską.
Nawierzchni tymczasowa na czas trwania robót związanych z położeniem torowiska.
Gdańsk-Południe korki

Grafika przedstawiająca miejsce zastosowania ruchu wahadłowego na ul. Piotrkowskiej i drogi tymczasowej.

Gdańsk-Południe utrudnienia na Piotrkowskiej
mat. prasowe DRMG
Utrudnienia spotkają również pasażerów komunikacji miejskiej. Linia 118 od poniedziałku 28.03.2022 r. zamiast do pętli „Jeleniogórska” jeździć będą zmienioną trasą przez ul. Warszawską,  do pętli tramwajowo-autobusowej „Ujeścisko”. Nieobsługiwane będą przystanki „Piotrkowska” 93 oraz „Jeleniogórska” 01 i 02. Autobusy natomiast zatrzymywać będą się dodatkowo na przystankach „Piotrkowska” 91 i 92 przy ul. Warszawskiej. 
Gdańsk-Południe zmiany na linii 118
mat. prasowe ZTM

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelnyBędą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska