06 kwietnia 2022

PKM Południe - wiemy, że nic nie wiemy

PKM

Za nami pierwsze spotkania konsultacyjne w sprawie przebiegu trasy PKM Południe. Nie zabrakło tam naszego przedstawiciela Przemysława Haluka - Przewodniczącego Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe.  Zachęcamy do zapoznania się z jego subiektywnymi wnioskami.
Po spotkaniu konsultacyjnym wiemy..., że nic nie wiemy - pisze Przemek.

Przedstawiono mieszkańcom koncepcję przebiegu linii PKM. Nie jest to jednak i całe szczęście ostateczna wersja. Padło sporo pytań, ale tak naprawdę dopiero po konsultacjach mają zostać przedstawione konkrety związane z przebiegiem linii, rozwiązaniami technicznymi, parkingami, lokalizacją przystanków itd. 

Póki co najważniejsze z punktu widzenia południowej części dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe jest brak przystanku na wysokości ulicy Wielkopolskiej. Fakt ten zaskakuje tym bardziej, że pierwotnie był on umieszczony we wcześniejszych planach. 

Z technicznego punktu widzenia umiejscowienie tego przystanku jest możliwe. Potwierdza to nasz mieszkaniec Pan Wojciech inżynier od spraw kolei, którego miałem okazję poznać na spotkaniu konsultacyjnym. Mam nadzieję, że jego słuszne uwagi i rozwiązania  zostaną uwzględnione przez projektantów PKM. 

Druga sprawa, która przykuła uwagę to fakt umiejscowienia przystanku Kowale na trzcinowisku. Linia PKM w kierunku południowym praktycznie przebiega przez sam środek trzcinowiska oraz przez planowany zbiornik retencyjny. Jakoś ciężko sobie to wyobrazić, że te mokradła, unikatowy pod względem krajobrazowym teren, lęgowisko ptaków w tym żurawi miałoby zniknąć. 

Fot. Przemysław Haluk

Zapraszam do odsłuchania spotkania konsultacyjnego oraz do wypełnienia ankiety, w której można wyrazić swoją opinię między innymi z preferencji korzystania z wybranego przystanku (Wielkopolska). Jeśli ktoś z Państwa ma pytania lub uwagi proszę pisać.

Przemysław Haluk
Przewodniczący Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska