16 kwietnia 2022

Od środy spore utrudnienia na Łódzkiej

Budowa Nowej Warszawskiej

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac na budowie Nowej Warszawskiej. Od środy 20 kwietnia kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej i ul. Łódzkiej. Kolejna zmiana w ruchu zostanie wprowadzona w piątek, 22 kwietnia. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w tym rejonie.

W środę 20 kwietnia o godz. 7.00 odcinek ul. Łódzkiej od. ul. Warszawskiej do al. Havla stanie się drogą jednokierunkową. Dojazd do ul. Warszawskiej i ul. Łódzkiej z kierunku al. Havla możliwy będzie poprzez skrzyżowanie al. Havla i al. Armii Krajowej z wykorzystaniem pasa do zawrotki lub z lewego pasa jezdni (ta druga opcja wiąże się z jazdą poprzez al. Armii Krajowej i al. Adamowicza). Taka organizacja ruchu ma utrzymać się przez około 3 tygodnie. Z uwagi na warunki atmosferyczne termin może ulec przesunięciu. - informują urzędnicy. 

Ponadto w piątek, 22 kwietnia w godzinach porannych zamknięty zostanie fragment ul. Łódzkiej na wysokości budowanego przejazdu tramwajowego (jakby mało było utrudnień). Wykonanie przejazdu przez ul. Łódzką w układzie docelowym umożliwi wykonanie w całym zakresie peronów tramwajowych oraz prowadzących do nich chodników. - dodają przedstawiciele miejscy. Niestety, aby było lepiej, mieszkańcy teraz muszą pocierpieć. 

Budowa Nowej Warszawskiej

Wyjazd z ul. Łódzkiej poprowadzony będzie właśnie ul. Łódzką w kierunku do ul. Świętokrzyskiej, ul. Świętokrzyską do al. Havla. Dojazd do ul. Warszawskiej i ul. Łódzkiej z kierunku al. Havla możliwy będzie poprzez skrzyżowanie al. Havla i al. Armii Krajowej z wykorzystaniem pasa do zawrotki lub lewoskrętu (ta druga opcja wiąże się z jazdą poprzez al. Armii Krajowej i al. Adamowicza). Wyjazd z ul. Łódzkiej w kierunku Gdańska poprowadzony będzie ul. Łódzką do tymczasowego łącznika z al. Havla, al. Havla do ul. Wilanowskiej i ul. Wilanowską w kierunku al. Armii Krajowej. Taka organizacja ruchu ma utrzymać się przez około 3 tygodnie. Z uwagi na warunki atmosferyczne termin może ulec przesunięciu.
Poniższe grafiki powinny pomóc w zaplanowaniu podróży.

Budowa Nowej Warszawskiej
Fot. media.gdansk.pl

Budowa Nowej Warszawskiej
Fot. media.gdansk.pl

Budowa Nowej Warszawskiej
Fot. media.gdansk.pl
Uwaga: zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
W środę, 20 kwietnia w związku z budową trasy tramwajowej Nowa Warszawska, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w tym rejonie.  Na liniach dziennych: 115, 118, 120, 156, 174 i 195 zmiany będą obowiązywać od pierwszych porannych kursów, a na liniach nocnych N2 i N4 od godz. 03.00 w nocy ze środy na czwartek 20/21 kwietnia.

Linie 115, 156, 174 - w kierunku Jaworzniaków/Kowal/Otomina, na odcinku pomiędzy przystankami „Cmentarz Łostowicki” 01 i „Kielecka” 02, autobusy tych linii pojadą  objazdem przez ul. Warszawską (z pominięciem al. Havla, ul. Nowej Warszawskiej oraz ul. Łódzkiej). Będą zatrzymywać się na tymczasowym przystanku „Wilanowska” 94 na początku ul. Warszawskiej, na wysokości stacji paliw. Nieobsługiwane będą przystanki: „Wilanowska” 04 i „Przemyska” 05. W kierunku przeciwnym – przystanek „Kielecka” 01 zostanie przeniesiony z ul. Łódzkiej na ul. Warszawską, przed skrzyżowanie z ul. Łódzką.

Linie 118, 120, N2, N4 - w kierunku Jeleniogórskiej/Portu Lotniczego/Grudziądzkiej/Jaworzniaków, na odcinku pomiędzy przystankami „Płocka” 03 i „Kielecka” 02, autobusy pojadą objazdem przez: al. Havla, zawrócą na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: „Przemyska” 03 oraz „Wilanowska” 94  (na wysokości stacji paliw). Dla linii nocnych przystanki te będą „na żądanie”. Nieobsługiwany będzie przystanek „Przemyska” 05. W kierunku przeciwnym – przystanek „Kielecka” 01 zostanie przeniesiony z ul. Łódzkiej na ul. Warszawską, przed skrzyżowanie z ul. Łódzką.

Linia 118 - w dni powszednie zmiana godzin odjazdów w obu kierunkach celem zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia opóźnień.

Linia 120 - we wszystkie dni tygodnia, na odcinku Łostowice Świętokrzyska – Przemyska, odjazdy zostaną przyspieszone w stosunku do stałego rozkładu jazdy o 3 do 6 minut. Na odcinku Kielecka – Port Lotniczy i w kierunku powrotnym godziny odjazdów bez zmian.

Linia N2 - we wszystkie dni tygodnia, na odcinku Maćkowy – Przemyska, godziny odjazdów wszystkich kursów będą przyspieszone będą o 3 minuty. W kierunku przeciwnym bez zmian.

Linia N4 - we wszystkie dni tygodnia, na odcinku Kielecka – Jaworzniaków, godziny odjazdów będą opóźnione o 3 minuty. W kierunku przeciwnym bez zmian.

Linia 195 - W kierunku Cedrowej, od przystanku „Cmentarz Łostowicki” 01, autobusy jeździć będą  objazdem przez ul. Warszawską (z pomięciem: al. Havla, ul. Nowej Warszawskiej i ul. Łódzkiej). Na trasie objazdu zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku „Wilanowska” 94 (na wysokości stacji paliw).
Nieobsługiwane będą przystanki: „Wilanowska” 04 i „Przemyska” 05. W kierunku przeciwnym nie będzie obsługiwany przystanek „Kielecka” 01, który tymczasowo zostanie przeniesiony z ul. Łódzkiej na ul. Warszawską (przed skrzyżowanie z ul. Łódzką) i nie znajdzie się na trasie linii 195.

Zmiany będą obowiązywać do odwołania.
Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową trasy Nowa Warszawska. Zakładany harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie robót w listopadzie 2022 roku. Nowa linia tramwajowa uruchomiona zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm MTM Firma Budowlano-Drogowa MTM SA – Lider, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RAJBUD Sp. z o.o.– Partner. Koszt inwestycji to ok. 60 mln złotych.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska