12 września 2022

Boisko, wybieg dla psów czy chodnik?

Budżet Obywatelski Gdańsk
Niebawem kolejne głosowanie w budżecie obywatelskim. Mieszkańcy po raz kolejny wybiorą inicjatywy, które chcieliby mieć w najbliższym otoczeniu. W dzielnicy Ujeścisko-Łostowice  jak zwykle spora konkurencja i wiele interesujących projektów. Faworytem wydaje się być Boisko wielofunkcyjne na Przemyskiej zlokalizowane na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko oraz  MULTI PARK cz 2 czyli wybieg dla PSÓW i plac ZABAW os. Pięć Wzgórz/os. Miłe czyli  kontynuacja zagospodarowania terenu pomiędzy zbiornikami Świętokrzyska 1 i 2 tuż obok boisk, altan i tyrolek. Bardzo ciekawy projekt złożył radny dzielnicy Ujeścisko-Łostowice Tomasz Tołoczko pt.: Łączymy dzielnicę Ujeścisko-Łostowice" polegający na uzupełnieniu brakujących fragmentów istniejących ciągów pieszych w dzielnicy w celu poprawy komfortu poruszania się mieszkańców.

Kolejna inicjatywa dotycząca infrastruktury to budowa brakującego odcinka chodnika stanowiącego dojście od przystanków komunikacji miejskiej do m. in. przychodni, przedszkola i terenów rekreacyjnych o nazwie "Chodnik Guderskiego-Jaworzniaków. Dojście do przychodni, sklepów".
Na liście znajduje się również doposażenie nowego skweru przy Przebiśniegowej o kolejne elementy małej architektury (leżaki, huśtawka) i drobne nasadzenia zieleni (kwiaty, krzewy). Zachecam do zapoznania się z opisami wybranych do głosowania inicjatyw. Kto wygra? Głosowanie już od 26.IX do 10.X.

W piątek wylosowano numery, które decydują o kolejności wyświetlania projektów na liście do głosowania.

Zielony budżet obywatelski: tylko 4 projekty

Kwota dla dzielnicy Ujeścisko-Łostowice to 633 412 zł w budżecie obywatelskim, a w zielonej części budżetu wynosi 166 326 zł.
Budżet Obywatelski 2023 głosowanie
Fot. materiały prasowe

Harmonogram BO 2023
23 marca - 20 kwietnia 2022 r. - zgłaszanie projektów
23 marca - 18 maja 2022 r. - weryfikacja formalna i wstępna projektów
12 kwietnia - 31 lipca 2022 r. - weryfikacja projektów przez Jednostki Organizacyjne / Wydziały Urzędu Miejskiego
do 2 września 2022 r. - weryfikacja projektów przez Zespół Konsultacyjny
do 9 września 2022 r. - losowanie numerów projektów do głosowania
26 września - 10 października 2022 r. - głosowanie
do 14 października 2022 r. - ogłoszenie wyników głosowania.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska