. Blog o rozwoju południowych dzielnic Gdańska: Rondo: Jabłoniowa/Leszczynowa/Turzycowa - czy to dobre rozwiązanie? .

03 września 2018

Rondo: Jabłoniowa/Leszczynowa/Turzycowa - czy to dobre rozwiązanie?

Tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej, Leszczynowej i Turzycowej podczas kilku moich obserwacyjnych przejazdów przyniosło pozytywny efekt. Dlaczego? Poniżej plus tymczasowej zmiany ruchu.
Łatwiej i sprawniej wyjechać z ul. Leszczynowej zwłaszcza w kierunku Warszawskiej, co ważne autobusy komunikacji miejskiej jadące wspomnianą Leszczynową szybciej włączają się do ruchu (potencjalne minimalizowanie opóźnień w rozkładzie jazdy).
A jakie jest Twoje zdanie?

5 komentarzy:

 1. Takie samo rozwiązanie powinno być zastosowane kawałek dalej na skrzyżowaniu jabłoniowej z orlim gniazdem i lawendowym wzgórzem

  OdpowiedzUsuń
 2. Korzystając ze zmniejszonego ruchu pojazdów związanego z budową Bulońskiej właśnie takie rozwiązanie ma szansę poprawić wyjazd z Lawendowego Wzgórza. Szczególnie, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego jest na tym wyjeździe wzmożony ruch w godzinach szczytu (jedyny dojazd do nowo otwartego przedszkola). Wiadomo że przy normalnym ruchu na Jabłoniowej ronda mogą nie podołać, ale teraz i przez dłuższy czas to nam nie grozi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rondo się sprawdza, problemy z nim mają jedynie kierowcy "przelatujący Jabłoniową" - którzy teraz muszą zwolnić. Do poprawy jedynie średnica ronda. Większe koło / wyspa spowoduje iż do ruchu będą mogły włączyć się auta z kilku pasów równocześnie, teraz na rondzie może być max 2 samochody.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżdżę przez to "rondo" podczas dojazdu do PKM Jasień i uważam, że takie rozwiązanie w ogóle umożliwia oraz poprawia bezpieczeństwo wyjazdu z osiedli wzdłuż ulicy Jabłoniowej. Jednocześnie, niestety, spowalnia ruch na samej Jabłoniowej jako ważnej drogi tranzytowej.

  OdpowiedzUsuń