. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Remont Świętokrzyskiej – nie będzie korków! .

16 kwietnia 2013

Remont Świętokrzyskiej – nie będzie korków!


Urzędnicy postanowili przeanalizować kolejną prośbę gdanskpoludnie.pl i sprawdzić możliwość likwidacji uwypuklenia chodnika na wysokości nr 60 ulicy Świętokrzyskiej - jednej z przyczyn zakorkowania głównej drogi dla mieszkańców południowych dzielnic Gdańska. Zarząd Dróg i Zieleni jest w trakcie czynności sprawdzających możliwość poszerzenia jezdni pod względem przebudowy infrastruktury podziemnej w/w miejscu.

Inwestycja wymaga likwidacji latarni oświetleniowej i (prawdopodobnie) wejścia na prywatną działkę właściciela posesji nr 60. Osobiście skontaktowałem się z właścicielem terenu (dane do wiadomości gdanskpoludnie.pl) i przedstawiłem zaistniałą sytuację. Namiar za zgodą przekazałem urzędnikom ZDiZ celem ułatwienia kontaktu w przedmiotowej sprawie.

Podsumowując nie raz, nie dwa pisano na wielu portalach (również na moją prośbę) o zaistniałym problemie jednak wygląda, iż jest realna szansa na zmniejszenie korków na ulicy Świetokrzyskiej!
Oficjalna odpowiedź ZDiZ z dnia 10.04.2013r.znajduje się w zakładce Interwencje.
3 komentarze:

  1. Tytuł powinien raczej brzmieć - Remont Świętokrzyskiej - Będą Korki! Likwidacja owego "uwypuklenia" chodnika na pewno nie zaszkodzi, ale też i nie wpłynie znacząco na korki. A już na pewno nie wpłynie na organizację ruchu podczas remontu. Najważniejszym problemem jest niewłaściwie dobrana długość lewoskrętu i zbyt krótka faza światła zielonego (lub brak fazy zielonej przeznaczonej tylko dla skręcającej w Niepołomicką). W godzinach 15-18 znaczna (lub większość) ilość pojazdów skręca w Niepołomicką, które blokuję kierunek jazdy na wprost także zajmują/blokują to miejsce gdzie występuje owe uwypuklenie. Podsumowując - każda zmiana w tym miejscu jest pożądana (lepsze to niż nic) ale nie wpłynie to dla skręcających w Niepołomicką :( i dla tych jadących na wprost, też :( Czyli korki nadal będą :(. Rozwiązaniem problemu było by wybudowanie dwóch pasów ruchu do jazdy w kierunku obwodnicy od Havla do Niepołomickiej, z tym ze lewy pas byłby od początku lewoskrętem. Zmniejszenia kąta skrętu z Havla w Świętokrzyską też miałoby znaczenie. No i w godzinach popołudniowego szczytu priorytet światła zielonego dla jadących w kierunku obwodnicy a nie odwrotnie lub równorzędnie.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek.

    OdpowiedzUsuń