. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Poprawią bezpieczeństwo na Al. Havla .

22 lutego 2016

Poprawią bezpieczeństwo na Al. Havla

Zarząd Dróg i Zieleni zapowiada drobne modyfikacje w układzie drogowym na Al. Havla. Wydłużenie linii ciągłej, aby kierowcy którzy wjeżdżają z ul. Łódzkiej w dwupasmową Havla
nie kierowali się na skrajny lewy pas bezpośrednio po manewrze włączenia się do ruchu i  nie wymuszali pierwszeństwa, a tym samym nie powodowali zagrożenia dla samych siebie i nadjeżdżających aut od strony centrum. Urzędnicy przeanalizują również możliwość wydłużenia prawoskrętu w ul. Świętokrzyską.
W mojej opinii łącznik umożliwiający wjazd z ul. Łódzkiej w al. Havla powinien zostać zlikwidowany, aby uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Poprzez  likwidację tego łącznika mieszkańcy Ujeściska zmuszeni byliby jednak "nakładać" kilkaset metrów, aby wjechać w Havla.

3 komentarze:

 1. Rozwiązanie tych korków jest takie proste... dwa pasy od pętli w stronę Kowal do skrzyżowania z Niepołomicką i zero zatorów. A nie jakieś wydłużanie skrętów z Havla...

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogi Adrianie,
  w mojej prośbie do ZDiZ chodziło o poprawę bezpieczeństwa, gdyż codziennie jestem świadkiem jak auta wyjeżdżające z tzw. Starej Łódzkiej pomimo aut czekających do skrętu na prawoskręt w kierunku ul. Świętokrzyskiej "wpychają się" na środkowy pas do jazdy na wprost na Al. Havla. Osobiście się przekonałem jak jest to niebezpieczne zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy jest ograniczona widoczność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, to jest dosyć głupi wjazd, ale wciąż pozostanie główna przyczyna takich sytuacji czyli korek przy Niepołomickiej.

   Co do samego łącznika mogliby go dać od razu wyżej i na zasadzie takiej jak są wjazdy na obwodnicę, kawałek rozgrzewki i włączenie się do ruchu.

   Usuń