07 maja 2016

[Aktualizacja 09.05] Aktywne Sąsiedztwo

Pół miliona złotych w ciągu dwóch lat przeznaczy Zakład Utylizacyjny na planowe działania, których wspólnym celem będzie podnoszenie jakości życia mieszkańców z najbliższego
otoczenia firmy. Program Społeczny „Aktywne Sąsiedztwo” obejmie dzielnice Ujeścisko-Łostowice i Jasień oraz graniczące z Gdańskiem miejscowości Kowale i Otomin.
        
- Mamy świadomość swojego oddziaływania na otoczenie i tego, że dla okolicznych mieszkańców sąsiedztwo Zakładu bywa uciążliwe. Uznaliśmy już dawno, że naszym obowiązkiem jest pozytywne działanie na rzecz lokalnych społeczności, wykraczające poza gospodarkę odpadami i bieżące informowanie o naszej działalności. Chcemy wychodzić naprzeciw różnym potrzebom mieszkańców, stąd pomysł na Program Społeczny „Aktywne Sąsiedztwo” – wyjaśnia Wojciech Głuszczak, Prezes Zakładu Utylizacyjnego.
7 maja
Po weekendzie szykuje się sporo ciekawego w związku z działaniami Zakładu Utylizacyjnego – w bardzo różnych aspektach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w poniższych wydarzeniach:
9 maja, godz. 12:00, plener - Zbiornik „Świętokrzyska 1” (zejście od ul. Guderskiego, pogranicze Szadółek, Zakoniczyna i Kowal)
Oficjalne ogłoszenie Programu Społecznego „Aktywne Sąsiedztwo”. Zakład Utylizacyjny zdecydował się na uruchomienie specjalnego, rozbudowanego programu, który jest skierowany do jego najbliższego otoczenia. Odpowiedzialność Spółki za relacje z bliskimi „sąsiadami" wykracza poza działalność związaną z gospodarką odpadami czy z ograniczaniem uciążliwości zapachowych. Intencją Zakładu jest wyjście naprzeciw różnym potrzebom mieszkańców dzielnic Jasień, Ujeścisko-Łostowice oraz Gminy Kolbudy, by wspólnie realizować projekty podnoszące jakość życia w okolicy. Wydarzenie z udziałem władz Gdańska, przedstawicieli Rad Dzielnic i Sołeckich, Zarządu Zakładu Utylizacyjnego potrwa ok. 30 minut (część oficjalna).


Miejsce konferencji: plener przy zbiorniku Świętokrzyska 1 (zejście od ulicy Guderskiego).
10 maja, godz. 12:30 Urząd Miejski, sala konferencyjna
Przygotowania do budowy spalarni odpadów - wyniki badań opinii publicznej oraz rozpoczęcie drugiej tury dialogu. Konferencja prasowa z udziałem zastępcy prezydenta Gdańska Andrzeja Bojanowskiego, prof. Jarosława Załęckiego (Uniwersytet Gdański) oraz prezesa Zakładu Utylizacyjnego  Wojciecha Głuszczaka. Przebadano aż 2000 gdańszczan pytając o spalarnię odpadów, do Gdańska zjeżdżają się lada dzień przedstawiciele 5 koncernów na drugą turę rozmów o inwestycji. Zaprezentujemy Państwu te same szczegóły, które kilka godzin później przybliżymy także na spotkaniu z mieszkańcami.  
10 – 12 maja (3 lokalizacje)
Trzy spotkania informacyjne dla mieszkańców
Szczegóły tutaj.

Cyprian Maciejewski
Rzecznik prasowy / dział promocji                                                                 
                                                                 
ZAKŁAD  UTYLIZACYJNY  Sp. z o.o.
80-180 Gdańsk, ul. Jabłoniowa 55
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska