. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Rondo na Porębskiego/Dulina .

13 maja 2016

Rondo na Porębskiego/Dulina

Od dzisiejszego poranka nastąpiła zmiana organizacji ruchu drogowego na Zakoniczynie. Na skrzyżowaniu ulic Porębskiego i Bergiela oddano do użytkowania rondo, w związku  z tym
kierowców obowiązują również znaki: C-12 – „ruch okrężny” oraz A-7 – „ustąp pierwszeństwa”.
W takiej sytuacji pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po rondzie, a kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania, zanim na nie wjadą, muszą upewnić czy mogą bezpiecznie włączyć się do ruchu.  

3 komentarze:

 1. Dlaczego nie ma przejścia od parzystej strony ulicy Bergiela do biedronki?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co z bezpieczeństwem pieszych przechodzących na przejściu przez ulicę Bergiela, na które to przejście wjeżdżają pojazdy jadące ul. Porębskiego z góry (z asfaltu na płyty) i objeżdżają "wysepkę" jadąc równolegle po przejściu dla pieszych. Przecież pomiędzy wysepką, a przejściem powinien być odstęp przynajmniej na szerokość standardowego pasa ruchu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  Proszę o przeslanie informacji na adres info@zdiz.gda.pl.

  W dniu 30 kwietnia do ZDiZ napisałem cyt: "mam nadzieję, że przejście dla pieszych zostanie przesunięte w stronę ul. Świetokrzyskiej...gdyż jadąc po rondzie samochody jednocześnie będą jechać po przejściu dla pieszych, domyślam się, że przewidzieliście to Państwo."

  Ps. przejście dla pieszych zostało przesunięte około 1m w kierunku Świętokrzyskiej (raczej szerokość przejścia została zmniejszona).

  pozdrawaim

  OdpowiedzUsuń